Honička měla počátek v pátek ve večerních hodinách ve Strakonické ulici. „Řidič vozidla, ročník 1993, začal před hlídkou Policie České republiky ujíždět,“ sdělila Blesk.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. „Ze silnice zanedlouho sjel na cyklostezku, kde svým řízením ohrožoval životy desítek lidí. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo, všichni stačili uskočit,“ uvádí mluvčí.

Trasa pronásledovaného skončila u konce ulice Šárovo kolo, kde muž v nesjízdném přírodním terénu havaroval do trávou zarostlého hrazení. Ani to ho nicméně nepřinutilo vzdát se. Naopak vzal doslova nohy na ramena. Seběhl k Berounce do jejíchž vod skočil a kterou se snažil přeplavat. Bylo by se mu to povedlo.
Video
délka: 01:35.90

Úprkem do vody skončilo pronásledování muže, který pod vlivem drog začal policistům ujíždět přes cyklostezky. Muž strážcům zákona nakonec stejně neutekl. Aktu.cz

Rybáři jej ale podle instrukcí policistů nenechali vystoupit na břeh. Muže se tak posledně podařilo zadržet. Šetřením u něho byla zjištěna přítomnost omamných látek, navíc měl vysloven platný zákaz řízení,“ uvádí Kropáčová. Jeho vyhlídky teď nejsou kdovíjak růžové. Podle mluvčí čelí obviněním z maření výkonu úřední osoby, řízení pod vlivem návykové látky a především z obecného ohrožení.

Byli jste svědky honičky?

Policistům by v prokázání těchto skutků velice pomohlo svědectví osob, které se v době zběsilé jízdy muže pohybovaly na inkriminované cyklostezce. „Velmi rádi bychom požádali všechny svědky, kteří byli v okamžiku, kdy muž po cyklostezce projížděl, ohroženi na svém zdraví a životech, aby se co nejrychleji ozvali na tísňovou linku 158,“ prosí Kropáčová. „Jejich svědectví je pro nás v této záležitosti velice důležité.“

Fotogalerie
20 fotografií