První případ se odehrál v pondělí po osmé hodině večerní v metru Vltavská. „Podezřelá žena využila zdravotního postižení nevidomé a nabídla jí pomoc při doprovodu na toaletu. Během toho poškozené odcizila z ledvinky, kterou měla upevněnou kolem pasu, speciální telefon pro slepce,“ objasňuje případ policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Mladou zlodějku zachytily kamery a policisté ji při běžné kontrole v centru Prahy vypátrali. „V minulosti již byla několikrát řešena za majetkovou trestnou činnost,“ dodává Siřišťová. Skončila na policejní stanici, kde se k činu přiznala. Ukradený telefon u ní navíc našli, devatenáctileté zlodějce hrozí až dva roky za mřížemi. 

Video
délka: 00:19.20

Drzost zlodějů nezná hranic. Okradli slepce na toaletách. Policie Čr

Vyhlédli si slepce a okradli ho

Když policisté výše zmíněný případ vyšetřovali, objevili na kamerách i další krádež! Okradeným byl také nevidomý - muž, kterého si dvojice vyhlédla tentýž den po jedenácté hodině v noci v metru na Národní a s největší pravděpodobností ho připravila o peněženku. „Policisté totožnost podezřelých zná a vyhlásili je do celostátního pátrání,“ uvedla Siřišťová. Muži zákona ale hledají také okradeného muže. Pokud ho na záběrech poznáváte, volejte 158.

Video
délka: 00:46.80

Drzost zlodějů nezná hranic. Okradli slepce na toaletách. Policie Čr

Fotogalerie
4 fotografie