Když 23letý muž procházel v pátek večer Bělehradskou ulicí, ještě netušil, že do cíle nedorazí. Na ulici se totiž minul s dalším z mužů ramenem, zdánlivá maličkost ale vedla k hotovému peklu. „Následovala hádka a pak fyzické napadení, na jehož konci skončil jeden muž s bodnými zraněními v nemocnici v umělém spánku,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk. 

Kriminalisté hned začali po podezřelých pátrat. „Ve spolupráci s uniformovanými policisty ztotožnili některé účastníky tohoto incidentu a dopátrali se i dvou podezřelých. Ty pak zadrželi ve spolupráci se zásahovou jednotkou pražské policie, protože měli podezření, že mohou být ozbrojeni,“ popsal drama mluvčí. 

Oba zadržení jsou cizinci a je jim teprve 16 let! „Kriminalisté se zadrženými zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ uvedl Daněk s tím, že v nejbližší době bude podán podnět na jejich vzetí do vazby.

Útočili i na Chodově?

K podobnému útoku došlo i 10. října v obchodním centru na Chodově, policisté prověřují, zda nemají i s tímto útokem mladíci co do činění. Napadeným z Chodova je také 23letý muž, skončil s drobným poraněním v nemocnici.