Na první pohled byste vůbec nic nepoznali, přesto se mohlo stát, že byste při jízdě na atrakci někde v zábavním parku mohli sedět na padělku. Celníci dorazili do areálu v Kbelích v úterý dopoledne právě v okamžiku, kdy probíhala montáž sedáků na jednu ze dvou zde umístěných atrakcí.

„Celní správa má podezření, že se zde nachází zboží, které porušuje duševní vlastnictví, konkrétně průmyslový vzor sedaček, které jsou součástí zábavních atrakcí,“ uvedla přímo na místě pro Blesk.cz tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová. Má jít o řešení tvaru tohoto sedáku, který má registrovaný společnost Fun Light Amusements.

Souběžně v Kladně

Jak celníci potvrdili, akce s pracovním názvem „Labuť“ probíhá zároveň také v Kladně. „Celní správa se domnívá, že zde jde o stejné porušení, tedy padělek sedaček,“ sdělila Prudičová.

Video
délka: 00:38.00

Tisková mluvčí celníků Hana Prudičová k akci ve Kbelích a Kladně Daniel Vitouš

V případě potvrzení, že popisované předměty jsou padělané, dojde ke zničení všech sedaček. Nejde přitom o levnou záležitost. Celníci odhadují, že každá z těchto sedaček, která má dvě oddělitelné části a váží zhruba čtyři kilogramy, má hodnotu asi jeden tisíc eur, tedy zhruba 26 tisíc korun. Jenom v Praze se jich přitom našly tři desítky.

Fotogalerie
13 fotografií