Všechno začalo 27. dubna hodinu po půlnoci. 34letý muž v tu dobu vystoupil auta v Budečské ulici na pražských Vinohradech a začal se chovat jako naprostý idiot. Přenosné značky, které stály na silnici, začal bez zjevného důvodu ničit a převracet. Kolem právě procházely dvě ženy, kterým se jeho chování pochopitelně nelíbilo a začaly ho okřikovat. „Toto jejich mravokárství výtržníka ještě víc popudilo a svůj hněv obrátil právě vůči těmto ženám, kdy je začal bez jakýchkoli skrupulí urážet a posílat do patřičných mezí,“ popsal neurvalé chování muže policejní mluvčí Tomáš Hulan. 

V tu chvíli se na scéně objevil další muž – gentleman, který se urážených žen zastal. Místo toho, aby se agresor stáhl, se ale jeho hněv začal stupňovat a padl právě na hlavu nebohého zachránce. Tentokrát však nezůstalo jen u slovních urážek. „Nejprve došlo na pěsti a kopance, načež se agresor z místa vzdálil, ale ne na dlouho. Za chvilku byl zpět a v útoku pokračoval, aby se po několika pěstích a kopancích, které opětovně uštědřil svému sokovi, opět z místa vzdálil,“ uvedl Hulan. Ani tehdy ale útok neskončil. Muž totiž přišel do třetice, tentokrát vyzbrojen nožem. „Tím posléze zaútočil jednačtyřicetiletému poškozenému do oblasti hrudníku, horních i dolních končetin, kdy na všech těchto místech mu způsobil bodnořezná zranění,“ popsal hrozivý útok mluvčí. 

Násilník se pak rychle z místa pakoval, policejní hlídky ho ale brzy vypátraly a zadržely – ukázalo se totiž, že bydlí nedaleko a utekl se schovat k manželce. Nyní je stíhán pro trestné činy těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví, za což mu hrozí až desetileté vězení. Policisté nyní pátrají po svědcích celé situace a prosí je, aby se obrátili na linku 158.

Video
délka: 00:34.68

Útočník na Vinohradech pobodal muže, který se zastal dvou žen. Policie České republiky

Fotogalerie
3 fotografie