„V tuto chvíli můžeme potvrdit, že dívenka byla vypátrána. Je v pořádku a zdravá. Podrobnosti k celé události přineseme v nejkratší možné době. Všem děkujeme za pomoc při pátrání,“ uvedli policisté na twitteru. Hledanou dívku našli na letišti ve Vídni společně s její matkou, po níž také pátrali. Se svou dcerou má jednačtyřicetiletá žena zakázaný styk, byl na ni vydán příkaz k zadržení.

Rodiče vedli poslední dva roky o holčičku soudní spory. Matka údajně nařkla otce dívenky z toho, že dcerku zneužíval, podle něj je zase matka duševně nemocná a nebezpečná. „Ve středu měl být další soud. Upozorňoval jsem znalce a varoval je, že žena je nevyzpytatelná a nebezpečná, až to takto dopadlo,“ řekl deníku MF Dnes otec holčičky. Poslední tři měsíce byla Sofinka svěřena do péče své babičky.

Dívku neznámí muži v úterý před 13:00 vytrhli babičce z náruče v ulici Vlasty Průchové v Praze 10 Uhříněvsi a naložili do přistaveného osobního auta značky Volvo. Policisté uvedli, že únosci chtěli dívku odvézt do zahraničí, pravděpodobně do Německa.

Fotogalerie
5 fotografií