Trojice mladých sprejerů si nevítanou návštěvu parku Folimanka v Praze naplánovala na Boží hod večer, kdy většina lidí pokračovala v oslavách vánočních svátků. „Krátce po osmé hodině večer si při kontrole parku Folimanka hlídka strážníků všimla pod pilířem Nuselského mostu tří osob. Jedna z nich měla šátkem zakrytý obličej a fotila posprejovaný mostní pilíř. Vedle ní na zídce byly odložené spreje s barvou. Mladíci se naštěstí nepokusili o útěk a se strážníky spolupracovali,“ uvedla k případu tisková mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Překvapivé bylo, čím vším kromě samotných sprejů přišli mladíci do parku vybaveni. Měli totiž u sebe ještě kapesní nože a dokonce i střelnou zbraň. Strážníci mladíky zadrželi a předali státní policii.

Večer před Štědrým dnem městská policie řešila výtržnost na Staroměstském náměstí, kam strážníky přivolala ostraha vánočních trhů. Ta viděla muže, který vnikl do betléma a úmyslně tam porazil asi dvoumetrovou sochu, kterou poničil. „Šestadvacetiletý muž prokázal svou totožnost pouze ústně, protože u sebe neměl žádné doklady. Poničenou plastovou sochu strážníci vyfotografovali a společně s oznámením předali správnímu orgánu, který je oprávněn v dané věci rozhodnout,“ dodala Irena Seifertová.

Fotogalerie
6 fotografií