Projíždějícího vozidla si v poledne všimla policejní hlídka, která zjistila, že auto dnes ukradli na Plzeňsku. Strážci zákona se proto rozhodli, že řidiče zastaví, muž ale namísto toho začal ujíždět ulicemi Prahy.

„Řidič před policisty ujížděl Legerovou a Wilsonovou ulicí až k jednomu z luxusních hotelů poblíž ulice Sokolovská. Tam prorazil čtyři závory tamního parkoviště a v ujíždění pokračoval až do Karlína. Zde v ulici Kaizlovy sady nezvládl vozidlo a naboural do jednoho ze zaparkovaných aut,“ popsal průběh události policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Video
délka: 03:21.81

Policejní záběry z honičky. Policie ČR

Nehoda muže nezastavila, chtěl ještě začít utíkat pěšky. „To už ale bylo poslední, co stihl. V tu chvíli totiž policisté použili takzvaně důraznější donucovací prostředky, v tomto případě několik varovných výstřelů, díky kterým se dotyčného podařilo zadržet,“ dodal k případu mluvčí.

Podle informací policie na Twitteru muž ujížděl policii v kradeném autě, pod vlivem drog a navíc ještě bez řidičského oprávnění. Z tohoto důvodu mu teď hrozí stíhání pro několik trestných činů.

Video
délka: 01:53.68

Honička v Karlíně skončila nehodou a střelbou. Aktu.cz

Fotogalerie
8 fotografií