Obchod s hudebními nástroji v pražských Čakovicích si vyhlédl zlodějíček v neděli 25. listopadu. Nejprve se tam „podíval“ sám, o několik hodin později se vrátil s dalšími dvěma kumpány. Do nákupního vozíku si naložili housle, saxofon i klávesy a vyrazili noční tmou směrem k rybníku. Jenže nepočítali se všímavostí místních občanů. Ti ihned zalarmovali policii. „Hlídky začaly oblast postupně prohledávat a po chvíli zadržely prvního z podezřelých. Nepomohl mu ani pokus o útěk, při kterém rozbil jeden z hudebních nástrojů,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský. 

Pak policisté zadrželi i zbylé dva zloděje, kteří se schovávali ve křoví u rybníka. „Předběžná škoda byla vyčíslena na několik desítek tisíc korun. Zadržení, ve věku od jednadvaceti do dvaatřiceti let, tak byli postupně předvedeni na nedalekou služebnu k provedení dalších úkonů,“ dodal mluvčí. Muži jsou podezřelí z trestného činu krádež. Místo lupu v podobě houslí, saxofonu a elektrických kytar je tak čeká maximálně basa - za mřížemi mohou strávit pět let.

Jeden ze zadržených navíc není žádný nováček - za podobnou trestnou činnost byl souzen už několikrát, v listopadu ho Obvodní soud pro Prahu tři poslal na půl roku do vězení.

Fotogalerie
6 fotografií