S neuvěřitelnou brutalitou zaútočil násilník zničehonic na ženu poblíž parku Santoška v pražských Radlicích, když 23. srpna zhruba čtvrt hodiny po půlnoci procházela ulicí Na Pavím vrchu. „Podle jejích slov ji několikrát udeřil kladivem do horní části těla a také do oblasti hlavy. Při tom na ni řval, že ji zabije,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský. Pak muže naštěstí odradili kolemjdoucí, kteří zavolali policii.

Muž rychle všeho nechal a vzal nohy na ramena. Na poslední chvíli se ještě přitom pokusil ženě sebrat mobil. Hlídka na místo dorazila během několika minut - a nebyla sama. „Na místo události dorazili také policejní psovodi s Connorem a Axou, kteří se ihned po příjezdu pustili do prohledávání prostoru přilehlého lesoparku, kam měl podle informací násilník uprchnout,“ popsal následný postup mluvčí. Stačilo jen několik minut k tomu, aby čtyřnozí detektivové podezřelého agresora vyčmuchali - krčil se ve křoví v blízkém lesoparku. 

„Nebezpečný násilník se však nechtěl tak lehko vzdát a snažil se policistům uniknout, a to i přes opakované výzvy, aby tak nečinil,“ dodal Rybanský. Do akce se tak dostal obávaný policejní pes Connor, který je profesionálem na pravém místě. „Vzhledem k domněnce, že měl být násilník stále ozbrojen kladivem a také že by mohl využít tmy, aby ,zmizel', vydal psovod povel ,zadrž'. Connor tak vyrazil, muže srazil na zem a provedl zákus do pravého lýtka i přesto, že byl několikrát kopnut,“ popsal drama mluvčí.

Policisté pak muže zadrželi a po ošetření ho předvedli na služebnu. Zraněná žena je kvůli svým vážným zraněním dodnes v nemocnici. Muži za loupež ve stadiu pokusu hrozí až dvanáct let za mřížemi.

Fotogalerie
6 fotografií