57letý muž, kterého policisté nedávno dopadli, se pěkně činil. V opilosti bloumal po Praze a páchal jeden trestný čin za druhým. „V pěti případech zapálil kontejnery různě po Praze, z čehož třikrát to bylo na stejném místě na Florenci. Muže také kriminalisté viní z několika zapálení aut v Praze 4 v ulici Nad Opatovem ze 17. května a 3. června,“ popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan. Celková škoda je téměř 400 tisíc korun.

Muž navíc dvakrát nahlásil na tísňovou linku uložení bomby. Poprvé v polovině května loňského roku, kdy údajnou bombu uložil na náměstí I. P. Pavlova, podruhé koncem letošního června. To volal na tísňovou linku s tím, že ho na ubytovně na Opatově nechtěli přijmout. „Vyhodím to do vzduchu, už mě to začíná s*át!“ oznámil do telefonu. 

Poslechněte si záznamy z tísňové linky, na nichž muž hrozí bombou:

Video
délka: 02:13

Muž dvakrát oznámil uložení bomby. Policie ČR

Ke všem devíti skutkům se zadržený přiznal. Kontejnery prý zapaloval proto, aby uklidil nepořádek. „Uložení bomb hlásil proto, že ho jednou vyhodili z rychlého občerstvení, protože je bezdomovec. Podruhé to bylo kvůli sporu, kdy ho nechtěli pustit do ubytovny,“ popsal mluvčí. Při každém činu byl přitom pod vlivem alkoholu. Vyšetřován je na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí až pět let za mřížemi.

Video
délka: 00:22

Policisté dopadli žháře, který několikrát nahlásil v Praze bombu. Policie České republiky

Fotogalerie
10 fotografií