K případu napadení tehdy neznámým agresorem došlo v Praze v polovině února. Útočník a napadený se vůbec neznali, muž se ženou si u vstupu do nákupního centra hleděli svého. Přesto ale agresor zničehonic ke dvojici přišel, kopl muže do hlavy a zase odešel.

„Kop byl tak silný, že poškozený upadl do bezvědomí a musel být odvezen do nemocnice na jednotku intenzivní péče. Celý incident zachytila kamera a jak je na záběrech vidět, napadení nepředcházel žádný konflikt,“ uvedl k události policejní mluvčí Jan Daněk.

Vypátrat a zadržet útočníka v takových případech nebývá podle kriminalistů snadné, tentokrát však byli strážci zákona úspěšní. V agresorovi totiž poznali dvaadvacetiletého recidivistu, který bere drogy, je bez domova a krade v obchodech. Jeho zadržení tak podle policistů bylo pouhou otázkou času.

„Při výslechu zadržený sám o sobě hovořil, že je poslední dobou hodně agresivní a že nevylučuje, že by se mohl podobného skutku dopustit zase. Kriminalisté proto podali podnět na jeho vzetí do vazby, což soud akceptoval,“ dodal Jan Daněk. Útočníkovi i vzhledem k vážnému zdravotnímu stavu napadeného v současnosti hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Podívejte se na kamerové záběry události:

Video
délka: 00:25
360p

Na Chodově útočník kopl kolemjdoucího do hlavy tak silně, až muž upadl do bezvědomí. Policie ČR

Video
délka: 00:27
360p

Na Chodově útočník kopl kolemjdoucího do hlavy tak silně, až muž upadl do bezvědomí. Policie ČR

Fotogalerie
4 fotografie