Celé drama se odehrálo kolem půl třetí ráno v ulici V Olšinách v pražských Vršovicích. Pozorný občan si všiml, že se do jednoho z obytných domů vlámaly dvě podezřelé osoby. Neváhal ani chvilku a celou situaci vylíčil operátorovi linky 158. Na místo ihned vyrazili policejní kynologové se psy.

To se ukázalo jako chytrý tah - zlodějíčci totiž chtěli vykrást sklepy, které by pro zásah policistů byly velmi nebezpečným prostředím. Psi jsou ovšem pro takový úkol jako dělaní. Když nikdo nereagoval na výzvu sklepní prostory dobrovolně opustit, pustila se zvířata do práce. „Služební fenu Axu ponechali policisté připravenou pro jakoukoli mimořádnost v záloze a do sklepů v prvopočátku s patřičným povelem vpustili Connora, služebního ,maliňáka',“ popsal mluvčí policistů Tomáš Hulan.

Během deseti vteřin objevil pes první nezvanou návštěvnici. „Služební pes ji našel krčící se na konci sklepní uličky. Jelikož dotyčná i tak odmítala ze sklepů vyjít, Connor ji takzvaně vytloukl košíkem, který měl na mordě,“ popsal pejskův zásah Hulan.

Žena se ale nehodlala vzdát lehce, ze sklepa nechtěla vyjít a proti psovi začala být agresivní. Služební kynologové tak proti ní museli použít donucovací prostředky, aby ji zpacifikovali. Druhého pachatele objevili policisté v horních patrech domu, kam se stihl před jejich příjezdem schovat.

Oba zadržení jsou podezření z trestných činů poškození cizí věci a krádež v pokusu a ve spolupachatelství. Na vstupních dveřích do domu způsobili škodu v řádu několika desítek tisíc korun.