Muž si nejspíš nedovedl opatřit peníze poctivým způsobem, a tak vymyslel vykutálenou fintu, jak o ně obrat ostatní. Pronajal si byt v Záhřebské ulici v Praze 2, v němž žila i zesnulá herečka Luba Skořepová, a aniž by se do něj nastěhoval, začal ho obratem nabízet dalším zájemcům prostřednictvím vlastního inzerátu.

A protože je byt ve velmi lukrativní lokalitě, udička zabrala. „Policisté zjistili, že za pouhý jeden den stihl byt pronajmout hned osmi zájemcům. Se všemi dokonce uzavřel i nájemní smlouvu na dobu jednoho roku, na základě které okamžitě od nových nájemníků vybral zálohu,“ popsal pochybné jednání podvodníka policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ke své smůle vychytralému podvodníkovi uvěřila i slovenská herečka Lenka Vacvalová známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo Na vodě. Právě totiž sháněla byt v Praze, a tak jí jeden krásný kamarádka dohodila. „Složila jsem kauci 20 tisíc a první nájem 13 tisíc - podepsali jsme smlouvu s tím, že se mám nastěhovat patnáctého,“ řekla serveru tn.cz. K tomu ale nikdy nedošlo - muž, jenž vystupoval pod příjmením Dočekal, později nastěhování protahoval údajně kvůli technickým problémům. Nato herečka pojala podezření a kontaktovala majitele bytu, jenž jí objasnil, jak se věci ve skutečnosti mají. 

Podvodník si během pouhých čtyřiadvaceti hodin přišel téměř na malé jmění - sečtené zálohy, jež od zájemců vybral, totiž činily zhruba 300 tisíc korun. „Policisté samozřejmě musí pracovat i s tím, že dotyčný takto ,pracoval' dokonce i několik dní v měsíci,“ upozornil Hulan na to, že tento podvod nemusel být mužův první podobný prohřešek.

Pět let za mřížemi

Pečliví nájemníci naštěstí muže při prohlídce bytu zachytili na fotografii, policii se ho přesto zatím nepodařilo ztotožnit, vypátrat ani zadržet. Obrací se proto na veřejnost s žádostí o pomoc: pokud muže znáte nebo víte, kde se nachází, obraťte se neprodleně na linku 158.

Policie zároveň vyzývá další potenciální oběti vychytralého podvodníka, aby se na linku taktéž ozvaly. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu podvod a hrozí mu zatím až pět let za mřížemi.