Muž, kterému za pokus o vraždu hrozí až 20 let vězení, se do bytu své expřítelkyně dostal letos v noci na 8. března, a to údajně tak, že si potají zhotovil kopii klíče. Podle státního zastupitelství tam přišel s úmyslem vraždit. „Na kuchyňskou linku si připravil potravinářskou fólii, plnou neotevřenou lahev vodky, trychtýř, červenou ponožku a pásku přes oči na spaní,“ popisuje obžaloba.

Na ženu, která se vrátila z práce domů v půl druhé ráno, čekal maskovaný kuklou v pokoji, kde vyšrouboval žárovku. Když se pokusila rozsvítit světlo, vrhl se na ni zpoza skříně a údajně jí na hrudník několikrát přiložil zapnutý elektrický paralyzér. V pouštění proudu do jejího těla pokračoval i poté, co se svalila na zem. Způsobil jí tak deset popálenin i na obličeji a krku.

Žena se bránila křikem a údery rukou. Útočníkovi při potyčce spadla kukla, takže v něm obyvatelka bytu poznala svého bývalého přítele. Ten poté ataku zanechal, vyzval ji, ať se podívá, co si na ni připravil v kuchyni, a odešel.

Pokus o vraždu i krádež

Vedle porušení domovní svobody a pokusu o vraždu čelí muž také obvinění z krádeže a z nebezpečného vyhrožování. Expřítelkyni totiž před odchodem z bytu údajně sebral ze skříně 2000 korun, načež jí další den volal, aby jí popsal, jak konkrétně ji chtěl usmrtit. „Téhož dne jí poslal textovou zprávu, v níž mimo jiné konstatuje, že ví, že nedokáže nikoho zabít, a že to, co udělal jí, vlastně chtěl udělat sám sobě,“ píše se v obžalobě, již má ČTK k dispozici.

U ženy se po útoku rozvinula posttraumatiká stresová porucha, která se projevuje depresemi, vylekaností a tím, že se jí stále vrací vzpomínky na incident. Její bývalý přítel čeká na projednání případu v pankrácké vazební věznici. Pražský městský soud se jím bude zabývat v polovině listopadu.