Vše začalo u cigaret. Čtyři muži v parku na Proseku přistoupili k mladíkovi s tím, aby jim je dal. Navzdory tomu, že jim vyhověl, začali agresoři do muže strkat. Napadený nakonec dostal pěstí a skončil na zemi.

„Tam do něj ještě začali kopat a šlapat mu na hlavu, až upadl do bezvědomí. Nakonec ho odtáhli k jezírku, které je v parku, a hodili ho do něj. Z jezírka se zbitý muž ještě dostal, ale na jeho břehu znovu upadl do bezvědomí a ležel tam asi dvě hodiny. Potom, co se probral, se mu podařilo odplazit k jednomu z panelových domů, kde bydlí jeho přátelé, kteří mu zavolali záchrannou službu,“ popsal zbytek krutého útoku policejní mluvčí Jan Daněk.

Po této události z poloviny července skončil mladý muž s mnohačetnými poraněními v nemocnici, kde se musel podrobit operaci s následnou několikatýdenní pracovní neschopností. V souvislosti s útokem se poté podařilo sestavit identikit jednoho z pachatelů, který měl hovořit česky bez přízvuku. Podobizna je podle kriminalistů útočníkovi podobná zhruba z 65 procent. Pokud muže poznáváte, kontaktujte linku 158.

Podívejte se na vyjádření policie k případu:

Video
délka: 01:14.79

Policejní mluvčí Jan Daněk o brutálním napadení na Proseku Tadeáš Provazník

Fotogalerie
3 fotografie