„Kriminalisté pátrali po této ženě víc než deset let. Důvodem tohoto jejich snažení bylo, že dotyčná nenastoupila výkon trestu, ke kterému byla odsouzena za distribuci drog,“ uvedl v tiskové zprávě Hulan.

Žena podle něj do svých 50 let žila řádným životem, poté ale »nastoupila na zločineckou dráhu«. Nejdřív se podle policie podílela na vykrádání bytů a dalších nemovitostí, později se začala věnovat distribuci drog. Za to jí soud vyměřil šestiletý nepodmíněný trest. „Paradoxní na celé situaci je, že pokud by dealerka nastoupila trest okamžitě po jeho uložení, byla by už přibližně pět let na svobodě a již si mohla žít jako spokojená důchodkyně,“ řekl mluvčí.

Prozradilo ji ucho

Kromě věku odsouzené bylo na celém případu specifické to, že byla usvědčena na základě otisku ucha. „Před samotným vloupáním se totiž osvědčeným způsobem téměř vždy přesvědčila, zda v bytě skutečně nikdo není, tím, že ucho přiložila na vstupní dveře,“ popsal Hulan. V té době šlo o jeden z prvních případů, kde byl využit k usvědčení pachatele tento důkaz.

Po odsouzení se po ženě podle mluvčího „slehla zem“. Kriminalisté po ní pátrali i v Rakousku. Po deseti letech chtěl soud ženu prohlásit za mrtvou, kriminalisté však v té době měli informace, že ženu viděl důvěryhodný svědek.

„Policisté budou samozřejmě prověřovat, co žena po celých těch dlouhých deset let dělala,“ dodal Hulan. Zkoumat prý budou zejména to, zda se žena nedopouštěla další trestné činnosti.