„V sobotu dopoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 1 do Lazarské ulice, kde se měl pohybovat agresivní, zjevně opilý muž, který hajluje. Jeho jednání zachytil i operátor městského kamerového systému,“ uvedl tiskový mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

Video
délka: 01:22
720p 480p 360p 240p

Strážníci zadrželi muže, který v centru Prahy hajloval a provolával rasistická hesla. Městská policie hlavního města Prahy

V Lazarské muže hlídka ale nenašla. Daleko se však nedostal, strážníci opilce „odchytili“ ve Vodičkově ulici. Choval se před nimi agresivně, opakovaně zdvihal ruku k nacistickému pozdravu a vykřikoval rasistická hesla. „Muže pro podezření ze spáchání trestného činu hlídka omezila na osobní svobodě a přiložila mu služební pouta. Poté jim i policistům dokonce začal vyhrožovat fyzickou likvidací,“ dodal Čihák.

Protože muž byl silně opilý a nekontroloval své chování, byla na místo přivolána specializovaná autohlídka pražské městské policie pro odvoz opilců. Ta ho nakonec převezla na protialkoholní záchytnou stanici. Celou věc dále šetří policisté.