Celých 22 let byl Jaroslav K. s Marie P. partneři, než ho opustila kvůli jinému muži, ale k tomu původnímu se často vracela. Naposled to bylo loni v září, kdy potřebovala půjčit peníze.

„Když jí je odmítl dát, využila toho, že k ní seděl na židli zády. Se slovy: „Járo, nezlob se, já musím.“, ho rukou uchopila do kravaty, tím ho srazila na zem, a rdousila. Když se přestal hýbat, vzala mu 10 tisíc korun,“ řekla státní zástupkyně Věra Brázdová.

Škrcení asi minutu

Marie P. se přiznala, ale odmítla, že chtěla seniora zabít. Peníze chtěla na opravu auta. „Šli jsme spolu k bankomatu a já na jeho kartu vyzvedla 17 tisíc, celý jeho důchod. Doma mi ale odmítl půjčit. Předloktí jsem mu dala pod krk, držela jsem ho asi minutu. Sesul se na zem, klečel a bradu měl na koberci. Z kapsy u vesty jsem vytáhla peníze, odpočítala si 10 tisíc a zbytek jsem tam vrátila. Když jsem odcházela, žil,“ řekla Marie P.

Drama pokračovalo. „Na papír jsem napsala, že si peníze půjčuji a vrátím je za 14 dní. Odešla jsem, sešla jsem pár pater, a vrátila se zpět. Dovnitř mě nepustil, ale mluvil se mnou,“ uvedla Marie P.

Za vraždu ve stádiu pokusu jí hrozí 15 let až 20 let vězení. Soud pokračuje výslechy znalců a svědků.

VIDEO: Insta Crime Podcast: Martina ubodala přítele a k jeho mrtvole chodila kouřit.

Video
Video se připravuje ...

Insta Crime Podcast: Martina ubodala přítele a k jeho mrtvole chodila kouřit pdc, icp, Jedlička, Železný