Policisté během Chodských slavností již tradičně posílí službu pořádkové a dopravní policie. „Zapojeni budou také příslušníci cizinecké policie či psovodi se služebními psy,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že českým kolegům pomohou i strážci zákona ze sousedního Bavorska.

Nejvíce frekventovaná místa ve městě budou pod nepřetržitou kontrolou. „Jde o náměstí Míru, Chodské náměstí, sokoliště a vlakové nádraží. Dopravní policisté budou po dobu konání Chodských slavností provádět zvýšený dohled na silniční provoz, a to jak v denní, tak i noční době,“ popsala Brožová.

Řidiči se ale budou muset obrnit trpělivostí, protože ve městě bude platit celá řada dopravních omezení a uzavírek. „Žádáme proto všechny řidiče, aby respektovali přechodná dopravní značení, dbali pokynů policistů při regulaci dopravy a parkovali na záchytných parkovištích,“ uvedla Brožová s tím, že nesprávné zaparkování budou policisté vždy pokutovat. Auto mohou nedisciplinovaným řidičům nechat i odtáhnout.

Nulovou toleranci vyhlásili policisté i výtržníkům a neukázněným opilcům, ti skončí na plzeňské záchytce. Sváteční náladu mohou návštěvníkům zkazit i kapsáři a zloději, které slavnosti každoročně přitahují.

„Upozorňujeme všechny návštěvníky, aby dbali zvýšené opatrnosti a své osobní věci měli stále pod kontrolou. V zaparkovaných vozidlech nedoporučujeme nechávat zakoupené zboží, osobní doklady a cenné věci,“ dodala Brožová. Pokud i přes veškerou opatrnost k nějakému incidentu dojde, měli by jej lidé ihned oznámit policistům.

Program slavností najdete ZDE

Fotogalerie
8 fotografií