Hnízdo plné vajec objevila majitelka bytu v truhlíku se zelení na terase domu vedle Nového divadla v centru města už před třemi týdny. Kachňata nechala vylíhnou z vajec a teď volala zvířecí záchranáře.

„Ve středu se z vajec vyklubalo deset upískaných kuliček chmýří na rychlých nožkách. Mláďata běhala po terase a snažila se dostat za mámou na sousední střechu. Zděnou zídku však nemohla přeskočit,“ popisoval zvířecí záchranář Karel Makoň.

Majitelka terasy tak celou kachní rodinku přesně podle instrukcí vlákala do chodby bytu a čekala na příjezd zvířecích záchranářů. Pro přesun kachní rodinky bylo třeba hlavně odchytit létající samici a to na terase nešlo.

„Kačena naštěstí pozvání do bytu přijala. A tak jsem jí i jejích deset mláďat pochytal za zavřenými dveřmi bytu a všechny převezl na řeku Mži, kde jsem asi tak 500 metrů od jejich rodné terasy kachňata s mámou vypustil na hladinu,“ dodal Makoň. Mláďata si tak teď už hezky užívají s mámou svobody na řece.

VIDEO: Před pár dny zaměstnala kachna i brněnské strážníky. Ti dokonce zastavili dopravu, aby mohla i s rodinkou v klidu dojít až k vodě.

Video
délka: 01:55.57

Strážníci v akci: Kachně s káčaty zastavili dopravu, mířila k vodě MP Brno

Fotogalerie
7 fotografií