Areál bývalého cukrovaru nám chátrá už 20 let a chtěli bychom nějak smysluplně využít tento chátrající prostor. Rozhodně ho ale nechceme prodat za každou cenu,“ uvedl místostarosta Břeclavi Zdeněk Urban (53, ČSSD).

Radnice proto před časem nechala schválit záměr, kde investoři měli navrhnout, jak by dokázali prostor využít. Dorazily k ní postupně čtyři návrhy od firem čerstvě zaregistrovaných na Seychelách, v USA apod. „Žádný z těchto návrhů nás ale neoslovil,“ přiznal starosta města Pavel Dominik (49, Pro Region).

Poté, co Břeclav návrhy odmítla, kontaktoval ji ověřený investor ze zahraničí, který provozuje zábavní parky v Německu, Belgii a Holandsku. Zaujala ho poloha města a dobrá dopravní dostupnost.

Přibližně tříhektarovou plochu cukrovaru chce využít tak, že jedna třetina by sloužila venkovním atrakcím, druhé krytá hale s dalšími atrakcemi a třetí by posloužila jako parkoviště. „Jednáme přitom o tom, že to by mohli v pracovních dnech využívat i obyvatelé města. O víkendu, kdy se čeká hlavní nápor návštěvníků, by již naši obyvatelé ale museli parkovat jinde,“ upřesnil Dominik.

Pokud započatá jednání povedou až ke zdárnému konci, není zatím jisté. Investor nicméně předpokládá, že bude do Břeclavi investovat přibližně půl miliardy korun a očekává návštěvnost přibližně 350 tisíc lidí ročně.

VIDEO: Takto vypadá zábavný park, který zahraniční investor provozuje v belgickém Hasseltu. Ten břeclavský má vypadat prakticky totožně.

Video
délka: 04:26.68

Takto vypadá zábavný park v belgickém Hasseltu, pokud vznikne i v Břeclavi, má vypadat velmi podobně. Město Břeclav

Fotogalerie
8 fotografií