Nehoda se stala před 19. hodinou mezi Bzencem a Strážnicí. Na místo okamžitě vyrazily dobrovolná jednotka hasičů ze Strážnice a profesionální jednotka ze stanice Veselí nad Moravou.

„Vozidlo značky Audi skončilo po nehodě mimo cestu a převrácené na střeše. Po příjezdu první jednotky hasiči zjistili, že pod vozem se nachází zraněný řidič,“ popsal situaci mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Drama trvalo 12 minut

Nešťastník zůstal při vědomí. Hasiči nejprve vrak auta zabezpečili. K jeho následnému nadzvednutí a vyproštění zraněného použili hydraulické rozpínáky. 

Celá záchranná operace trvala přesně 12 minut. „Muže jsme poté předali posádce záchranné služby a následně pomohli s transportem do vrtulníku Letecké záchranné služby,“ dodal mluvčí.

Na D2 srazil náklaďák divoká prasata

Kuriózní nehodu řešili ve středu nad ránem policisté na osmém kilometru dálnice D2 ve směru na Brno. Do vozovky vběhlo stádo divokých prasat a došlo ke střetu s osobním a nákladním vozidlem.

„Spolucestující z osobního auta utrpěla lehké zranění a skončila v nemocnici,  několik zvířat nepřežilo. Dálnice byla několik desítek minut uzavřena a zcela zprůjezdněna byla po deváté hodině," shrnula policejní mluvčí Andrea Cejnková.

VIDEO: Opilecká jízda mladíka v Brně

Video
Video se připravuje ...

Opilý mladík za volantem nadělal v Brně hotovou spoušť Policie ČR