K požáru vyjížděli hasiči v pátek večer. „Dům byl silně zakouřený. Ven vynesli muže a ženu, oběma se snažili poskytnout první pomoc, žena už nejevila ale známky života,“ uvedl za hasiče mluvčí Petr Příkaský.

Sousedé: Divoké soužití s alhokolem

V domku bydlel starší pár, druh a družka. Jejich soužití provázely podle sousedů dlouhodobé rozepře. „Byl tam dost často i alkohol,“ posteskla si žena ze sousedství.

Když na místo přijeli policisté, okamžitě upozornili své kolegy z kriminálky. „Krajští kriminalisté převzali případ požáru domu v Rajhradu ze včerejšího večera, při kterém zemřela žena a muž skončil v nemocnici. Událost prověřujeme pro trestný čin vraždy, pracujeme na ztotožnění osob, probíhá ohledání místa činu a další procesní úkony,“ vysvětlil mluvčí policie Pavel Šváb.

Muže převezli na popáleninové centrum

Zraněný muž na tom nebyl nejlépe. Včera v noci vyslalo naše operační středisko na místo celkem šest prostředků, včetně inspektora provozu a velkokapacitní sanitky. Na místě byla osoba, která zemřela ještě před naším příjezdem, už jsme jí nemohli pomoci. V péči jsme měli muže, který utrpěl těžké popáleniny a inhalační trauma, ošetřili jsme jej, bylo nutné jej zaintubovat a napojit na řízenou ventilaci. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme jej v kritickém stavu transportovali na Popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno,“ upřesnila mluvčí záchranky Michaela Bothová. Zda je právě on podezřelým či další obětí, není v tuto chvíli jasné.

VIDEO: Jen před pár dny zadrželi policisté muže, který je podezřelý z jiné vraždy.

Video
délka: 00:53.43
Video se připravuje ...

Záběry ze zadržení podezřelého z vraždy. (22. listopadu 2022) Policie České republiky