Scénář z internetové seznamky se nelišil od jiných případů, které už kriminalisté v tuzemsku vyšetřují. „Komunikace obvykle končí představou o společně strávených chvílích. Pak už přichází všemožné požadavky muže na zaplacení poplatků souvisejících s jeho možným příjezdem,“ upozornil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Iluzi o pozoruhodném vztahu s cizincem uvěřily i tři ženy z Rosicka a Ivančicka. Osmačtyřicetiletá žena poslala do zahraniční banky během 6 týdnů nejméně 160 tisíc korun. Peníze měl voják použít na poplatky za odeslaný balík s pěti miliony dolarů!„Celá záležitost začala být ženě podezřelá až ve chvíli, když voják požadoval dalších více než 30 tisíc euro (768 tisíc Kč – pozn. red.) na další poplatek pro úspěšné doručení balíku,“ uvedl policista.

Místo dovolené oči pro pláč

Další podvedená žena (60) se těšila na společnou tříměsíční dovolenou s cizincem, který prý má české kořeny. Zaplatila například třicet tisíc korun za zpoplatněnou žádost o vojákovu dovolenou. Další peníze putovaly na zaplacení letenky, pojištění a další výdaje spojené s cestou.

Když ženě došly peníze, internetový partner jí poradil, že si může vzít půjčku. Až potom žena pochopila, že komunikuje s podvodníkem. Do té doby odeslala na zahraniční účet přes dvě stě tisíc korun. Navíc poskytla své osobní údaje potřebné pro založení účtu v zahraniční bance.

Také třetí zájemkyni (32) o zajímavý vztah zůstaly nakonec jen oči pro pláč. Na různých smyšlených poplatcích zaplatila více než sto tisíc korun za balík poslaný americkým vojákem z Iráku.

VIDEO: Jak se bránit internetovým podvodníkům.

Video
délka: 02:00.07

Jak nenaletět internetovým podvodníkům? Živě.cz