Zloděj si v obou případech vybral přízemní byty. „První případ se stal v činžovním domě na ulici Anenská. Zloděj využil toho, že majitelé nechali přes noc otevřené okno na ventilaci,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Dosud neznámý zločinec si k oknu přitáhl kovový stojan na jízdní kola a po něm vyšplhal k oknu. „Nezjištěným způsobem ho otevřel a vlezl do bytu, ve kterém spali majitelé. Během jejich spánku jim odcizil finanční hotovost a zase oknem zmizel,“ doplnil Zámečník.

Podobně tomu bylo v případu vykradeného bytu v ulici Pravoslava Veselého. Neznámý pachatel vylezl na parapet okna pootevřeného na ventilačku. „Okno si opět neznámým způsobem otevřel a vlezl jím do kuchyně bytu. Majitelům opět odcizil finanční hotovost,“ doplnil mluvčí policie.

Jak se před tímto typem krádeže bránit? „Jednou z možností je nechat na noc zavřené okno. V úvahu připadají také bezpečnostní mříže,“ nastínil dvě varianty řešení Zámečník.

David Steinmetz z certifikované zabezpečovací firmy nabízí ještě lepší řešení. „Tady by podle mého názoru nejlépe pomohlo PIR čidlo, které dokáže detekovat neoprávněný vstup do bytu, ideálně pokud je s vestavěným fotoaparátem,“ uvedl Steinmetz.

Podle policie mohou mít oba případy stejného pachatele. „Policisté po něm pátrají a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody,“ dodal Zámečník.

VIDEO: Tyhle ženy přes ventilačku rozhodně nelezou. V centru Veselí nad Moravou takto kradly v jedné z místních drogerií. Policie po nich dosud pátrá.

Video
délka: 02:52.23

Zlodějky kradly v drogerii ve Veselí nad Moravou Policie ČR