Ze záznamu kamer doslova mrazí. Mladíci se dvě hodiny po půlnoci na liduprázdném náměstí baví s chodcem. Náhle jeden z nich trefí starého muže několikrát pěstí do obličeje, ten po pádu na zem upadá do bezvědomí. To lotrům nestačí, do bezvládného těla ještě kopou.

Video
délka: 01:00.52

Záznam městských kamer zachycuje brutální napadení seniora dvěma rumunskými mladíky v Boskovicích. MP Boskovice, Policie ČR Blansko

„Potom bezbranného muže nestydatě prošacovali a okradli o lahev piva a tři tisícovky. Přitom jej ještě kopli do hlavy,“ popsal šílenou brutalitu útočníků vyšetřovatel případu Leopold Šindelář.

Jedno cizinci netušili. Jejich útok sledoval operátor městského kamerového systému, který okamžitě na místo nasměroval nejbližší policejní hlídky. „Lupiče našly na městských hradbách, kde si dělili lup. Okolí neznalí cizinci skočili z hradeb, jeden z nich se zranil a zůstal na místě,“ uvedl policejní komisař. Dopadení druhého agresora bylo záležitostí několika hodin, kriminalisté si ho vyzvedli na ubytovně.

Video
délka: 01:16.09

Policejní komisař Leopold Šindelář popsal okolnosti loupežného přepadení v Boskovicích. Kriminalisté oba rumunské mladíky chytili během 9 hodin. Zdeněk Matyáš

Byli tady dva týdny

Netrestaní mladíci přijeli do Česka jen 14 dnů předtím, na Blanensku si našli práci. Proč se dali na dráhu zločinu, nedokázali vysvětlit. „Jeden se přes tlumočníka doznal ke dvěma úderům, druhý odmítl vypovídat,“ dodal policista. Z obav, že by se mohli vypařit, je soud poslal do vazby.

„Jde o neskutečně brutální útok na bezbranného člověka, do kterého na zemi ještě kopali. Za loupež jim hrozí až deset let vězení. Pokud znalec posoudí zranění seniora jako ublížení na zdraví, je sazba od pěti do dvanácti let vězení,“ řekla k otřesnému případu blanenská státní zástupkyně Ivana Šmídová.

Video
délka: 01:48.22

Státní zástupkyně Ivana Šmídová označila útok mladíků za mimořádně brutální. Zdeněk Matyáš

Fotogalerie
5 fotografií