Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Chystáte se na dovolenou se svým čtyřnohým mazlíčkem? Přinášíme 10 rad!

/
 • Chystáte se na dovolenou a nechcete nechat mazlíčky doma? Vezměte je s sebou!
  30. června 2016 ● 10:00

  Chystáte se na vytouženou dovolenou, ale nechcete se na dlouho odloučit od svého čtyřnohého miláčka? Tak ho vezměte s sebou! Poradíme vám, jak si dovolenou užít i se svými čtyřnohými miláčky a vše zvládnout bez problémů.

 • 1.

  Pořiďte jim pas

  Pokud se chystáte do zahraniční, tak zbystřete! Se psem, kočkou i fretkou je v rámci Evropské unie možné cestovat s tzv. pasem zvířete. Jedná se o průkaz s identifikačním číslem, které umožňuje prokázání totožnosti a kontrolu zdravotního stavu konkrétního zvířete. Vystaví vám ho veterinář.

  Pořiďte jim pas

 • 2.

  Potřebovat budete očkovací průkaz

  Doma rozhodně nezapomeňte očkovací průkaz a ujistěte se, že všechna očkování jsou platná.

  Potřebovat budete očkovací průkaz

 • 3.

  Maximálně pět kousků

  Některé země mají ohledně zvířat speciální požadavky, o nichž se můžete informovat na stránkách Státní veterinární správy nebo na zastupitelském úřadu. Do zahraničí s vámi může vycestovat pouze pět zvířat.

  Do zahraničí můžete vzít maximálně pět mazlíčků.

 • 4.

  Nezapomeňte jim pořídit mikročip

  Pes i kočka musí mít mikročip. Pokud má vaše zvířátko označení vytetováno, je uznáváno jen v případě, že je jasně čitelné a bylo prokazatelně provedeno před 3. červencem 2011. Ovšem, některé státy, jako Chorvatsko, jiné značení než mikročip neuznávají.

  Při cestě do Chorvatska bude váš mazlíček potřebovat mikročip.

 • 5.

  Vodu vezměte s sebou!

  Určitě nezapomeňte mít při cestování s čtyřnohým mazlíčkem láhev vody a ideálně i misku. Pitný režim je základ!

  Vodu vezměte s sebou!

 • 6.

  Braňte se parazitům

  Klíšťata, komáři a další paraziti jsou přítomni všude a to i na dovolené, proto nezapomeňte své mazlíčky před nimi chránit! Spolehlivou ochranou je stop-on pro psy, který je ochrání i před klíšťaty, blechami a bodavými mouchami. Důležitá je i ochrana před vnitřními parazity, jako jsou tasemnice či škrkavky… Odčervovací tablety můžete zakoupit v lékárně bez předpisu.

  Braňte své mazlíčky před parazity!

 • 7.

  Zvažte pojištění odpovědnosti

  K cestovnímu pojištění si můžete sjednat i připojištění odpovědnosti pro případ, že pes na cestách něco zničí, způsobí nehodu nebo někoho pokouše.

  Zvažte pojištění odpovědnosti

 • 8.

  Sjednejte cestovní pojištění

  Veterinář se vám může za hranicemi pěkně prodražit! „V rámci svého cestovního pojištění můžete sjednat připojištění nákladů veterinární léčby pro psy a kočky, kteří cestují s vámi. Pojistit je možné psy ve stáří od 6 měsíců  do 8 let a kočky staré 6 měsíců do 10 let,“ řekl deníku Aha! Jan Vlček ze Stavla pojišťovny.

  Sjednejte cestovní pojištění

 • 9.

  Nezapomeňte na hračky

  Na cesty nezapomeňte přibalit svému mazlíčkovi oblíbené hračky a hodit se budou i oblíbené granulky a případně i léky, které pravidelně bere.

  Nezapomeňte na hračky a dobrůtky

 • 10.

  Promyslete dobře trasu

  Při cestování s vašimi čtyřnohými miláčky se snažte vyhnout cestě autem za poledního žáru. Váš pes či kočka určitě ocení cestu za svěžího rána nebo příjemného večera a noci. Nezapomeňte dělat ani pravidelné zastávky, ať se vy i vaše zvíře můžete protáhnout.

  Promyslete dobře trasu

  Fotogalerie
  11 fotografií

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy