Jen „studený“ laser

Během operace NeoSMILE 3D působí na oko pouze jeden – femtosekundový - laser. „Pod povrchem rohovky separuje laser přebytečnou tkáň, která způsobuje neostré vidění. Tu následně chirurg pomocí speciální pinzety z nitra rohovky odstraní skrz 2-3mm drobný řez. U NeoSMILE 3D úplně odpadá použití excimerového laseru, který u starších metod přebytečnou rohovkovou tkáň pálil. Nová metoda je tedy šetrnější a navíc pacienta netrápí pachem spálené tkáně,“ vysvětluje primářka Oční kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová. 

Šetrnou metodou NeoSMILE 3D je možné odstranit dioptrie do dálky i astigmatismus. „NeoSMILE 3D je pro nás mezi laserovými metodami volbou číslo jedna. Na našich klinikách DuoVize Praha a NeoVize Brno touto metodou odstraňujeme krátkozrakost již více než dva roky a naši pacienti jsou spokojeni jak s průběhem zákroku, tak s výsledky operace“ popisuje oční chirurg Lucie Valešová.

Pacient drží během operace pro zklidnění plyšovou hračku. Celý zákrok trvá přibližně 20 minut.
Pacient drží během operace pro zklidnění plyšovou hračku. Celý zákrok trvá přibližně 20 minut.
Autor: Neovize Group s.r.o.

Krátká rekonvalescence

Hlavní předností metody NeoSMILE 3D je šetrnost. Mikrořez ve tvaru úsměvu totiž nenaruší celistvost oční rohovky, jen drobně naruší slzný film a oko se rychle hojí. Díky tomu se výrazně zkracuje doba rekonvalescence. Pracovní neschopnost po laserové operaci očí je již minulostí. Už večer po operaci pacient normálně funguje. Druhý den po zákroku je možné pracovat, ženy mohou používat make-up. S plaváním je možné začít jeden týden po zákroku.

Ostrý zrak již večer po operaci

Pro nejmodernější metodu NeoSMILE 3D se rozhodla i Linda. „Zákroku jsem se vůbec nebála. Naopak jsem se těšila, až zahodím brýle," popisuje své nadšení z operace pacientka. Na operačním sále jsem byla jen asi dvacet minut. Po zákroku mě trochu pálily oči, ale brzy to přešlo. Odpoledne jsem pár hodin prospala. Když jsem se vzbudila a otevřela oči, viděla jsem krásně ostře. Nejprve jsem se lekla, že jsem si před usnutím zapomněla vyndat kontaktní čočky. Teprve pak mi došlo, že už brýle ani čočky nebudu nikdy potřebovat," prozrazuje Linda. 

Femtosekundový laser odstraňuje dioptrie s naprostou přesností
Femtosekundový laser odstraňuje dioptrie s naprostou přesností
Autor: Neovize Group s.r.o.

Řešení na míru

„Spokojenost pacienta je pro nás vždy na prvním místě. Proto na našich klinikách hledáme pro každého pacienta to nejlepší řešení. Pokud by pro někoho nebyla laserová metoda NeoSMILE 3D vhodná, můžeme mu nabídnout jiný laserový zákrok - NeoLASIK HD. A pokud by pro někoho nebyla vhodná žádná z laserových metod – třeba z důvodu příliš vysokých dioptrií a tenké oční rohovky – máme i jiné řešení: implantaci nitroočních kontaktních čoček ICL,“ uzavírá primářka Valešová.  

www.duovize.cz , www.neovize.cz