Kdo jsou ti, co pro nás pracují o Vánocích?

Hlasování probíhalo na webu www.troufnisinajemnost.cz od 11. 11. 2015 až do konce listopadu. Na stránkách se dočtete příběh doktorky, kurýra, hasiče, číšnice a hlasatelky rozhlasu. Skuteční dříči vybráni z řad lidu popisují, jaké to je pracovat o Vánocích, zatímco vaši nejbližší rozbalují své dárky u stromečku.

Díky hlasatelce rozhlasu jsme se mohli dozvědět, že největší frmol je v rádiu měsíc před Vánocemi. Mladá číšnice luxusního hotelu si prý zpříjemňuje Vánoce vyměňováním dárečků se svými kolegy ze zahraničí i naslouchá těm, kteří zůstali na svátky sami a přišli si popovídat na bar. Doktorka díky projektu představila centrum na léčbu bolesti, kurýr se rozpovídal o tom, jaké to je narazit o Vánocích na Karla Gotta. A konečně hasič, ten vysvětlil systém vánočního rozdělování služeb i se rozvzpomínal na nejčastější sváteční karamboly, které jezdí z kolegy žehlit. Nezapomněl se pochlubit ani tím, že letos stráví svátky se svým malým synem.

Autor: Milka

Lidé cítili potřebu vyjádřit vděk

Téma vánočních pracantů zaujalo nečekaně velké množství lidí. Pro vítězné hasiče celkem v aplikaci hlasovalo přes 13 000 lidí, hned v závěsu se umístili doktoři a zdravotní sestry s jedenácti tisíci. Zajímavé je, že pro hasiče hlasovaly zejména ženy, pro zdravotníky pak muži. Kromě povolání, o kterých se mohli dozvědět více přímo od jejich zástupců, mohli zúčastnění hlasovat i pro řidiče veřejné dopravy a instalatéry. Nadšení hlasující přidávali návrhy dalších povolání, kterým by chtěli poděkovat. Někteří dokonce navrhli, že by se nemělo zapomenout poděkovat všem maminkám i Ježíškovi. V řeči čísel je ale vítěz jen jeden.

Těšte se na video plné díků

Protože celý projekt zaštituje Milka, poděkování hasičům proběhlo samozřejmě ve formě pořádné porce čokolády. Milka tým dorazí i s filmovým štábem na hasičskou stanici a tam slavnostně hasičům poděkuje za všechny, kteří jim kliknutím myši vyjádřili svůj vděk. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám dali hlas v anketě. Vždycky potěší, když vám lidi dají najevo, že si váží vaší práce a dokážou to ocenit. Trochu nás to vítězství překvapilo a čokoláda jako poděkování samozřejmě potěšila. I když mi skoro všechnu čokoládu sní rodina a na mě skoro nic nezbyde. Takže ještě jednou děkujeme a přejeme šťastné, veselé a hlavně klidné Vánoce,“ uvedl jeden z ambasadorů projektu, hasič HZS hl. m. Prahy, Jan Lédl.

Autor: Milka

Milé vzkazy létaly internetem

Nejen čokoláda, ale jistě i milá slova, které v hlasování Češi zanechali, zahřejí hasiče u srdce.

„Kdyby nebylo hasičů, kteří tu pro nás jsou stále i o svátcích, byl by svět smutný. Děkuji Vám, že tu pro nás jste každý den a že naše životy jsou Vaší prioritou,“ napsal na adresu hasičů jeden z hlasujících. „Hasiči se nejvíce zasluhují o naše krásně prožité svátky. Oni nás zachrání při autonehodě nebo při požáru, oni nás odvezou k doktoru. Jim patří náš největší dík,“ vysvětluje další, proč si myslí, že vyhrát by měli právě hasiči. Jsou to machři, borci, vzkazovali dále lidé.

Internetem se tak v době hlasování šířily projevy díků namísto všudypřítomných kybernetických projevů negativity, což je už samo o sobě úspěch a přispělo k nefalšované vánoční náladě ve znamení míru.

Nezapomeňte ani na vaše nejmilejší

Díky stránkám www.troufnisinajemnost.cz můžete až do Vánoc také poslat elektronické přání díky Vánočnímu Expressu a pozorovat, jak putuje pohádkovým světem až k očím vašich blízkých.