20. únor 2020
Svátek slaví Oldřich, zítra Lenka

Chystáte se na ples? 7 rad, jak s partnerem na parketu zazáříte!

/
 • Oblečení na ples rozhodně nepodceňujte.
  26. ledna 2018 ● 11:50

  Plesová sezóna je v plném proudu a zdaleka to není o tom si to »jen nějak odtančit«. Prestižní společenská akce vyžaduje i dokonale padnoucí oděv. Poradíme, jak na to.

   

 • 1.

  Konfekce nemusí sedět

  Konfekce nemusí každému sedět. Pokud tedy chcete, pánové, na plese zazářit, oblek na míru je to pravé. Navíc v něm nemusíte být za suchara. Oblek může působit navenek konzervativně, ale prostor pro rebelství a individualitu lze najít uvnitř saka formou podšívek, kontrastních lemů či vyšitého autogramu.

  Oblečení na ples rozhodně nepodceňujte.

 • 2.

  Polyester vám při tancování zatopí

  Snad už většina mužů pochopila, že polyester není materiál pro oblek, což lze pocítit hlavně při tancování. Látkou číslo jedna pro oblek je vlna! Proč? „Vlněný oblek se celoročně příjemně nosí, je prodyšný, dobře absorbuje pot, skvěle vypadá a zmačkání se po čase samo vyrovná,“ zmiňuje odbornice Petra Koutná.

  Oblečení na ples rozhodně nepodceňujte.

 • 3.

  Jen jeden záhyb

  Oblekové kalhoty se v obchodech prodávají často nezakončené a počítá se s jejich úpravou dle individuální výšky nového majitele, což ne všichni pochopili. Proto čas od času potkáte muže, který má u kotníků nařasenou látku nohavic. Když si kalhoty necháváte upravovat či zkracovat, platí pravidlo, že nohavice kalhot by se měly sotva dotýkat obuvi a tvořit jeden záhyb. Nezapomeňte si s sebou vzít ke zkoušení a úpravě nohavic obuv, kterou budete k obleku nosit.

  Oblečení na ples rozhodně nepodceňujte.

 • 4.

  Rukávy košile delší než saka

  Téměř nesmrtelná říká, že rukáv saka má končit u prvního kloubu palce. Zapomeňte na ní! Rukáv saka by měl končit v místě, kde se ohýbá zápěstí a manžeta košile by měla přesahovat rukáv saka o 1 až 1,5 cm.

  Oblečení na ples rozhodně nepodceňujte.

 • 5.

  Sladěné sety

  Sety kravat a kapesníčků ze stejně vzorované látky, stejně jako košile s krátkými rukávy, si zaslouží spálit. Ačkoliv se mezi našimi politiky najdou jejich náruživí zastánci, ve vašem šatníku nemají co dělat. „Pokud ladíte kapesníček s kravatou, podtrhněte některou z méně výrazných barev na kravatě. Pokud volíte kapesníček s ohledem na barvu košile, můžete použít tlumenější, či naopak sytější odstín podobné barvy jako má košile,“ vysvětluje Koutná.

  Oblečení na ples rozhodně nepodceňujte.

 • 6.

  Pozor na nechtěný obdiv

  Každá žena touží být obdivována, je však důležité, aby se nestala středem pozornosti ze zcela opačného důvodu. Vždy se držte jednoduchého pravidla. Pokud máte výstřední barvu či vzor šatů, měly by být jednoduchého střihu. K nim si pak můžete dovolit maximálně jeden extravagantní šperk. Pokud si nejste jistá ohledně kombinace barev, radou je - kombinovat maximálně tři barvy. V opačném případě se můžete setkávat s dotazy na vaši barvoslepost.

  Oblečení na ples rozhodně nepodceňujte.

 • 7.

  Punčochy musí být

  Etiketa udává, že je nepřípustné přijít na formální večerní akci bez punčoch. Na druhou stranu není vhodné do bot s otevřenou špičkou mít punčochy. Na večerní akce volte proto punčochy a obuv s plnou špičkou. Kabelka na formální události by měla být malá a ladit s ostatními doplňky. V rámci příprav nezapomeňte na manikúru a pedikúru. Večerní líčení a účes mohou výsledný dojem podtrhnout. S dokonalým doladěním skvěle pomůže profesionální vizážistka. 

  Oblečení na ples rozhodně nepodceňujte.

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy