Sobota 31. říjen 2020
Svátek slaví Štěpánka, zítra Felix
Oblačno, déšť 13°C

Pivo je lék! 5 faktů, které jste možná nevěděli!

/
 • Pivo je zdravé, ale musí se pít s mírou.
  20. ledna 2017 ● 09:31

  Být denně »pod obraz« rozhodně neprospívá nejen vašemu zdraví ale vašemu životu vůbec. Ale pokud dokážete být střídmí, má i alkohol mnoho pozitiv. Červené a bílé víno prospívá srdci a pivo je dobré na cholesterol.

 • 1.

  Pivo podporuje »hodný« cholesterol

  Pozitivní účinky na hladinu cholesterolu se přisuzují pivu, které obsahuje látky, které podporují tvorbu HDL, tzv. hodného cholesterolu, a potlačují tvorbu záporně působícího cholesterolu.

  Pivo

 • 2.

  Dvě sklenice a dost

  Zdraví prospěšné účinky piva dosáhnete jednou až dvěma sklenicemi denně. Větším množstvím docílíte spíše opačného efektu. Ideálně volte pivo hořké, které má ještě příznivý vliv na zažívání.

  Pivo

 • 3.

  Pivo proti dietě

  Pivo je bohatým zdrojem energie. Při dietě bychom se mu měli proto proto vyhnout nebo ho alespoň pít v omezené míře, a to vždy k jídlu. Pokud si chcete dopřát pivo bez výčitek, doporučuji ho zvolit po sportovní aktivitě, kdy vám poslouží jako výborný iontový nápoj.

  Pivo

 • 4.

  Na zdraví!

  Zdravotní účinky piva a vína jsou srovnatelné. Při popíjení v přiměřeném množství sníží výskyt mozkových příhod. Některé studie se dokonce více přiklánějí k pivu. Z dietního hlediska ale vychází určitě lépe víno než pivo. Když už si chcete dát alkohol, zvolte suché bílé.

  Víno, nebo pivo?

 • 5.

  Plno vitamínů

  Pozitivních vlastností na naše zdraví má pivo hned několik. Z těch nejvýznamnějších je obsah velkého množství vitamínů B a vysoké množství vlákniny, které je dobré pro zažívací trakt. Pivo prý také pomáhá udržet zdravé žíly a kosti.

  Rekord v pití piva jsme si nenechali vzít

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy