Rozdíl je v záruce kvality i složení. To ovlivňuje jednak původ, tedy z jakých klimatických částí země Chia pochazí, ale také způsob pěstování. Mike™ Benexia®  má navíc status Novel Food, jinými slovy jako jediná Chia na světě musela projít složitým schvalovacím a dokazovacím procesem. Rozdíl mezi Mike™ Benexia®  a jinými Chia produkty na trhu je stejný, jako když porovnáme náročný schvalovací proces léků s přípravky, které ničím takovým neprošly. Kromě toho Mike™ Benexia® je Chia, jejíž kvalita je garantována hned dvěma respektovanými autoritami. Ta první autorita je značka Benexia, a v tomto kontextu tedy správná zemědělská praxe. Tou druhou autoritou je kanadská značka kvality Barny´s, tedy farmacie. Barny´s pod svá křídla bere jen ty produkty, které splňují farmaceutické, ekologické a další kvalitativní normy.  

Dobře, ale má to nějaký význam pro zdraví?

Ten význam spočívá zejména v tom, že Mike™ Benexia® má ambici pozitivně ovlivnit zdraví široké populace. A jsem přesvědčená, že to nemusí být jenom ambice, ale realita, pokud dopad na zdraví v tomto konkrétním případě posoudí odborníci po nějakém čase. Mike™ Benexia®  je totiž nutriční poklad obsahující omega 3 mastné kyseliny, lehce stravitelné proteiny, vitaminy, minerály, antioxidanty, aminokyseliny. Nesmím také zapomenout na významnou porci vlákniny. Možná však mluvím až příliš ze široka, ale jednou větou se dá říci, že Mike™ Benexia® , to jsou ta nejobsažnější semínka na této planetě a jako taková mají velký přínos pro zdraví. 

 

Autor: BIOPOL GN, s.r.o.

Paní magistro, položím Vám otázku, na kterou dost dlouho hledám nějakou odpověď. Proč lidé objevují Chiu až nyní?

Možná i proto, že lidstvo musí znovuobjevovat už dříve poznané. To se týká i reinkarnace Chii pro moderního člověka. Chia byla zdrojem energie a zdraví už pro staré Aztéky a Maye. Zejména Aztékové oceňovali to, že Chia jim umožnuje bez nároku na jinou stravu překonávat dlouhé vzdálenosti.  Chia je jídlo běžců i dnes. Dodává totiž při fyzické námaze organizmu potřebné živiny a hydrataci. Chia byla pro staré indiánské kultury dokonce důležitější než zlato a byla používána také jako platidlo.

Slovo Chia vyjadřuje v jazyce Mayů sílu. Jaký přínos představuje pro dnešního člověka? Zkuste být však více konkrétní.

Přínos je stejný jako pro Aztéky a Maye, protože je přirozeným zdrojem důležitých, řekla bych až životně důležitých nutričních látek a přímo se tedy nabízí Chiu využít k obohacení každodenní stravy. Jedna jediná malá odměrka s Mike™ Benexia® pokrývá denní potřebu omega 3 mastných kyselin a myslím si, že čistší a kvalitnější zdroj omega 3 ani neexistuje. To říkám při vší úctě k rybám, které ale i tak nemáme na talíři každý den. A je důležité vědět, že nedostatek omega 3 mastných kyselin v našem organizmu může mít negativní vliv, na mozek, cévy, srdce a vlastně i na samotnou DNA. Mike™ Benexia®  prémiová Chia to však není jen obsah omega 3, ale zajímavý je i vyvážený mix ostatních nutričních látek. Ti, kteří produkt Mike™ Benexia®  už vyzkoušeli, mi dají určitě za pravdu, že příliv energie, kterou svým konzumentům dopřává, je příjemný a dost možná to je ten hlavní okamžitý pocit, porovná-li uživatel prémiovou Chiu Mike™ Benexia®  s jinou Chiou. 

Autor: BIOPOL GN, s.r.o.
          

Je snadné Chiu užívat?

To je opravdu jednoduché. Prostě stačí jí jen přisypat do jídla a obyčejné jídlo bude v okamžiku zdravější, tedy obohacené o vitaminy, omega 3 a mnoho dalších zdraví prospěšných ingrediencí. Fantazii se meze nekladou, at´už s Mike™ Benexia® snídáme anebo během dne s tímto produktem obohatíme jídlo o pořádnou dávku zdraví. Mike™ Benexia®  prostě stačí ji jen přisypat například do míchaných vajíček, jogurtu, müsli salátu nebo třeba udělat i výbornou čokoládovou kaši.

Prozradíte nám recept na čokoládovou kaši?

Ten je jednoduchý - do misky dáme trochu teplé vody, přisypeme Mike™ Benexia®, stačí jedna odměrka. Do misky přidáme holandské kakao podle chuti a lžičku medu, zamícháme a netrvá to ani minutu a ideálně zdravá snídaně je hotová.   

Obvyklá otázka na závěr - kde a za kolik můžeme prémiovou Chiu Mike™ Benexia®  koupit?

Samozřejmě v lékárnách a pak na portálu barnys.cz za 249,- Kč.

 

Barny