1) Posilujte

Nejlepší jsou kliky, plavání a veslování. Hlavně cvičte pravidelně, alespoň deset minut denně.

2) Vyvarujte se kolísání hmotnosti  

Rychlé hubnutí, nebo přibírání na váze rozhodně pokožce neprospívá. Při hubnutí se ztrácejí tukové buňky a ňadra se stanou povislá. Při tloustnutí se zase tvoří strie.

3) Prokrvujte pokožku

Sprchujte se střídavě teplou a studenou vodou, vždy ale končete studenou. Pokud vám to připadá drastické, použijte místo sprchy ledové kostky.

4) Hydratujte a vyživujte

Pravidelně (ráno a večer) ošetřujte pokožku zvláčňujícím a výživným krémem nebo zpevňujícím a vypínacím krémem na poprsí a dekolt.

5) Používejte peeling

Zbaví pleť suchých buněk a zregeneruje ji. Jemnými pohyby ho aplikujte do pokožky. Dekolt si zaslouží pravidelní čištění, jinak zabráníte kůži dýchat a váš výstřih vydáte napospas předčasnému stárnutí.

6) Dopřejte si zábal

Zahřejte olivový olej, namočte do něj vatu a přiložte na dekolt a krk. Přikryjte fólií, pak ručníkem a nechte 20 minut působit. Opakujte jednou týdně. Unavenou pokožku v těchto partiích osvěží i nevyšlehaný bílek, který necháte zaschnout a pak jej smyjete.

7) Masírujte se

Masáž zpevní pokožku. Do dlaně nakapejte tělový olej nebo mléko na dekolt a táhlými pohyby kolem ňader tvořte pomyslnou osmičku. Nezapomeňte na krk. Když se necháte masírovat partnerem, povýšíte ji na smyslný zážitek.

8) Se sluncem opatrně

Dekolt si každý paprsek dobře pamatuje. Pokožka rychle stárne, vznikají vrásky a objevují se pigmentové skvrny. Venku vždy používejte krém s vysokým UV faktorem.

9) Nebojte se nalíčit

I dekolt si zaslouží make up. Dokáže hodně zamaskovat. Musí ale mít stejný odstín jako ten, který používáte na obličej. Výrazného efektu docílíte třpytivým pudrem nebo bronzovou tvářenkou.

10) Narovnejte se

Všechny předchozí zásady jsou nanic, pokud se hrbíte. Jen správné držení těla pomůže poprsí vyniknout.             

POZOR!  Nezapomeňte na pravidelnost. I kdybyste si koupily nejdražší krém, ale namazaly se s ním jenom, když si zrovna vzpomenete, můžete na krásný dekolt rovnou zapomenout. Jsou to zbytečně vyhozené peníze.

Rada odborníka

MUDr.Tereza Gabryšová, dermatolog kliniky GHC Praha:

„Základem péče o dekolt po létě jsou kvalitní krémy, které doplní povrchovou hydrataci. Starší pokožka ale už potřebuje hydrataci hloubkovou, pak přichází na řadu mezoterapie, kdy se gely kyseliny hyaluronové, glycerolu, minerálů  a vitamínů  aplikují pod kůži jehlami. Velmi efektní je tzv. skinbooster technika - gel se aplikuje kanylkami a může obsahovat i anestetikum. Pigmentové skvrny vybělí depigmentační laser nebo chemický peeling. Oživení a regeneraci kožních buněk a vyhlazení vrásek přirozenou cestou nastartuje plasmaterapie. Tvorbu kolagenu stimuluje laser. Všechny metody je možné kombinovat.“

Tři masky podle našich babiček

Nechte je v dekoltu asi 20 minut a přitom relaxujte.

Tvarohová – 2 lžíce tvarohu smíchejte se 2 lžícemi medu a 1 žloutkem. Zakápněte šťávou z citronu a promíchejte.

Okurková – salátovou okurku nakrájejte na kolečka a obložte si s ní dekolt.

Banánová – rozmačkejte 1 banán, smíchejte s 1 žloutkem a 2 lžícemi bílého jogurtu.