Neklepnete se!

Pro ty, kteří mají hrůzu z toho, že se klepnou do palce
Nechcete doma zatloukat hřebíky, protože se vždycky klepnete? Přitom stačí tak málo! Sevřete hřebík do kolíčku a za ten ho držte.

Nezakutálí se!

Klubko už se nezatoulá
Rozmotá se vám klubko provazu vždycky více, než potřebujete? Nebo se dokonce zakutálí? Stačí najít příhodnou krabičku, udělat do ní dírku a protáhnout konec špagátu. Pokud najdete tu od CD, tak můžete využít i středový trn, na který klubko nasadíte.

Pryč s vodním kamenem!

Kyselina citronová vaše kohoutky vyblejská
Pokud pořád válčíte s bílým povlakem na nerezových kohoutcích, vyleštíte je úplně jednoduše. Stačí je potřít rozkrojeným pomerančem nebo citronem.

Na propisku s lakem!

N apropisku platí lak na vlasy
Pokud jste omylem čmárli propiskou na památeční ubrus po babičce. Zkuste čáranici přelakovat a pak otřít ubrouskem nebo papírovým kapesníkem.

Odtok protáhne limonáda

Limonáda společně s kypřícím práškem je něco jako bomba. Tak s tím zacházejte opatrně!
Odtéká vám špatně dřez nebo umyvadlo? Nasypte do odtoku prášek do pečiva a zalijte kolou. Následná chemická reakce trubky pěkně protáhne.

Zářivé spáry

Spáry budou jako nové
Ať drhnete čím drhnete spáry u kachliček už nejsou, co bývaly? Aby byly zase jako nové, vezměte si na pomoc prášek do pečiva a starý zubní kartáček.

Vymáčkněte ji celou!

Se sponou nepřijde ani kapka pasty nazmar
Aby vám šla lépe ven pasta z tuby, vždy když zadní konec tuby ohnete, zacvakněte ho sponou na papíry, nebude se tak do něj pasta vracet.

Kuchařka bez mastnoty!

Kuchařka zavěšená v ramínku se vám rozhodně neumastí
Rozhodli jste se vyzkoušet na neděli nějaký nový recept? Jenže máte při vaření upatlané ruce a kuchařka se vám pořád zavírá? Zkuste jednoduchý trik - kýženou stránku jednoduše vecvakněte do ramínka s úchyty a zavěšte na úchytku kuchyňské skříňky.

Zabezpečte nůžky

Zámek je ideální zejména na ochranu například zahradních nůžek  či velkých kleští, které by mohly hlavně děti zmrzačit
Bojíte se, že se vaše děti zmocní nůžek a ublíží jimi sobě nebo třeba záclonám?  Tak to bude nejlepší dát nůžky pod zámek. Nemusíte zamykat celý šuplík, stačí visacím zámkem spojit jejich rukojeti.

Už žádné popálené prsty

Prsty si už nepopálíte
Máte čajovou svíčku v příliš vysoké nádobě, do které nedosáhnete zápalkou? Nechcete si spálit prsty? Použijte špejli!

+ 3 rady navíc!

* Ztratili jste doma kontaktní čočku? Navlečte na trubici vysavače silonky a vyluxujte! Jistě se na punčochu brzy přichytí.

* Zrcadlo v koupelně se vám nebude tolik zamlžovat, když ho čas od času umyjete pěnou na holení a poté vysušíte ručníkem.

*Aby déle vydržela zelenina a ovoce čerstvé, vložte je do ledničky na čistý grilovací tácek. Otvory v něm umožní lepší cirkulaci chladu.

Fotogalerie
11 fotografií