Kromě toho, že vás tato nepříjemná legrace bude stát dost času a často i překazí kus dovolené, může vás takové ošetření vyjít v přepočtu na pěkných pár tisícovek.
Jak se tomu bránit?
Proti mořským ježkům se dá prý bránit celkem snadno, stačí nazout botky do vody. Co ale dělat, když se i přes toto bezpečností opatření stane nějaký úraz? Nejlepší prevencí je důkladná příprava v podobě kvalitního cestovního pojištění. To byste si měli uzavřít při jakékoli cestě za hranice naší země, a to jak při dovolených či výletech, tak i při pracovních cestách.

Co vše může krýt cestovní pojištění?
Kromě toho, že se s cestovním pojištěním nemusíte obávat nákladů, které by vás stálo zapíchnutí mořského ježka, požahání medúzou nebo vyvrknutí kotníku (či jiná zranění nebo onemocnění – v kontextu cestovního pojištění tzv. léčebné výlohy), může vás cestovní pojištění ochránit i před finančními dopady jiných nepříznivých událostí.
Například můžete svým nechtěným jednáním způsobit škodu třetí osobě, stačí nedopatřením rozbít zařízení hotelového pokoje. V takovém případě vás ochrání připojištění odpovědnosti. Cestovní pojištění vám také může zajistit finanční náhradu v případě ztráty zavazadel, zpoždění letu či v případě zrušení zájezdu (pojištění storna).
V neposlední řadě znamená uzavřené cestovní pojištění možnost obrátit se v případě potřeby na asistenční službu, jejíž pracovníci jsou schopni vám v mnohých nesnázích pomoci a zmírnit tak nepříjemné dopady daných událostí. A to už se vyplatí.