"Měl jsem plán, že svalím vinu (za sklady s lihem) na někoho jiného, kdo už nežije a nemohl by to rozporovat. Nebo na někoho, kdo by to na sebe vzal dobrovolně a o kom by se vědělo, že s lihem pracoval," uvedl Březina. Zlom podle něj nastal poté, co se dozvěděl, že Kaláč navedl bývalého spolupracovníka s příjmením Kirchner k nepravdivé výpovědi, která měla poškodit jeho bratra Tomáše.
Kaláč podle Březiny chtěl Tomáše udržet ve vězení, aby mohl v klidu rozprodat zásoby lihu. "Potom jsem se rozhodl, že budu bojovat proti Kaláčovi stejnými zbraněmi jako on. Spřádal jsem plány, aby sklady ležely na Kaláčovi a jeho lži mu neprošly tak hladce," uvedl Březina, který chtěl ovlivnit svědky, aby mluvili v neprospěch Kaláče. Tomáš Březina skončil ve vazbě, ze které byl později propuštěn a získal status spolupracujícího obviněného.
Radek Březina se později k výrobě nelegálního lihu přiznal. V pondělí u soudu řekl, že když policie odhalila sklad lihu v Olomouci, tak Kirchnerovi, který později zemřel, doporučil, ať zlikviduje nájemní smlouvu na sklad ve Valašském Meziříčí. Obával se domovních prohlídek, které by policisty navedly k dalším skladům. Kaláč měl zničit dokumenty o skladu ve Stojčíně na Pehlřimovsku. Kirchner prý Březinovi řekl, že smlouvu roztrhal a vyhodil, policie ji ale při domovní prohlídce našla.
V dopise adresovaném Březinovi později Kirchner napsal, že smlouvu doma nechal na pokyn Kaláče. "Ten mu také řekl, co má vypovídat," podotkl Březina, podle kterého měl Kirchner za křivou výpověď dostat peníze z prodeje lihu ze skladu ve Stojčíně. "Kirchner měl přezdívku Šulín. Nebylo to jen tak. Měl nízké IQ. Dokázal jezdit autem nebo svařovat, ale jinak byl hloupý. Co řekl do úředního záznamu, to by sám nevymyslel. Někdo chtěl, abychom všichni seděli," řekl Březina.
Kaláč tvrdí, že Kirchnerovi nic neplatil. "Je to nesmysl. Je to další důkaz toho, jak se Březina snaží případ ovlivnit," řekl Kaláč, podle nějž chce Březina tímto způsobem jen odvrátit pozornost od svých nekalých aktivit. Kaláč u soudu kontroval tím, že Kirchner měl za sepsání dopisu dostat 50.000 korun. Březina to označil za lež. Březina a Kaláč se už dříve před soudem vzájemně usvědčovali ze lží, snahy vyvinit se, ale i z podplácení svědků.
Soud případ, v němž osm obžalovaných údajně připravilo stát při obchodech s nelegálním lihem o rekordních 6,7 miliardy korun na daních, loni spojil s původní Březinovou obžalobou týkající se skrytých zásob lihu. Případem se soud zabývá od prosince.