Většinou vévodkyni Kate vídáme s decentním úsměvem ve tváři, tedy pokud zrovna ctihodná matka nevíří fantazie fanoušků svým poodhaleným pozadím. Jak se ale rozjela po panáku whisky, kterou s Williamem (31) ochutnala při návštěvě nejstarší skotské palírny Glenturret, to tu ještě nebylo.

Vedoucí palírny nejdřív vzácné návštěvě nabídl skleničku téměř 70procentní whisky, kterou je tamní nejslavnější The Famous Grouse Experience. William hodil veškerou opatrnost za hlavu, přijal sklenku a se slovy: „Zkusím cokoli, i když toho budu zřejmě později litovat,“ do sebe panáka kopl.

Předtím ještě nabídl gentlemansky své ženě Kate, ta ji ale moudře odmítla. „Já si dám tady to babské pití,“ pronesla vévodkyně a s chutí vypila kalíšek nepříliš babské 40procentní The Naked Grouse. Pak ale neodolala a zkusila ještě další dvě značky. Fámy o jejím těhotenství jsou tak pro tentokrát s jistotou vyvráceny.

Po degustaci následovalo setkání s veřejností. Kate byla dost rozjařená. Na děti, které jí dávaly květiny, se smála i mračila. Dělala zkrátka všemožné obličeje, z nichž byli její fanoušci celí vedle. Kromě pohoštění na ně čekal další alkohol. Když Kate nabídli panáka ginu z jiné palírny, neodmítla a statečně ho vypila. „Je to vynikající. Ale po tom, co jsem všechno vypila v Glenturretu, už raději nic pít nebudu,“ nechala se slyšet vévodkyně. Jelikož byl v náladičce i William, je možné, že se druhého potomka dočkáme právě po této skotské noci..