Renata Vesecká, která v březnu oslavila jedenapadesát let, patří k elitním kariéristkám, které se na cestě vzhůru chlapy v sukni nestaly. Neztratily marnivou touhu parádit se, nevzdaly se ženskosti, která může být i ve světě legislativy či politiky trumfem - pokud se takticky s citem pro věc vynese. Což se Renatě Vesecké nedařilo a nedaří. Té bohužel vždy odněkud vykoukne pomyslná sláma z bot, která zamýšlenou sofistikovanost, rafinovaností kořeněnou eleganci posílá do pekel. Přinejmenším činí nedůvěryhodnou.

V čem Nejvyšší zástupkyně chybuje?

Vesecká všechny předpoklady stát se femme fatale české justice měla. Teď nemyslím její mozek, ale vzhled, módní image. I když ta se zmíněným mozkem za spolupráce vkusu úzce souvisí.

Stačí připomenout, že jednapadesátiletá zástupkyně disponovala a disponuje dobrou figurou. Skvělým bankovním kontem. Také je dosud svobodná, bezdětná. Volný čas tedy může věnovat jen sobě, nikoli jej obětovat rodině. Přesto nepatří k ikonám formální byznys módy, která je v jejím postavením povinná. I když se o to snaží, což je z jejích outfitů patrné.

Sukňové kostýmky z drahých butiků, značkové tašky a střevíčky. Plejáda pashmin, šátků a nejrůznějších šálů, jimiž se většina českých podnikatelek a političek snaží dát svým otfitům esprit elegantní lady... Tenhle styl má i Vesecká, která jej v touze kokety špikuje kýčovitými detaily v italském stylu. A neuvěřitelný retro výčes uhlově černých vlasů příchuti výsledné ordinérnosti jen nahrává.

Ze stylistického hlediska lze odcházející Renatu Veseckou přirovnat k barvotisku. Základní princip chápe, podstatné, noblesu určující nuance nezvládá. Luxusní značky u ní sklon k lacinosti naštěstí ředí, ale rozhodně ji nespasí.

P.S.

Možným odchodem Renaty Vesecké, která byla před šesti lety v září jmenována Nejvyšší státní zástupkyní, zmizí z veřejné scény jedna mocná žena, která připomíná, že za prachy se aristokratičnost nekoupí.

Ani šál od Louis Vuitton s jeho typickým monogramem, který si v nedělní partii na Primě přes jednoduchý top přehodila, dojem z důstojně frivolní Vesecké nesmaže.

Mimochodem, Vesecká svého času poznamenala: "Co je nemorální, nemusí být vždy zločin." A já jen mohu dodat, že ne vše luxusní je vkusné a hodné následování.

Renata Vesecká
Renata Vesecká
Autor: ČTK

Aktuální záběr z nedělní politické Partie na TV Prima. Tmavý top a šál od značky Louis Vuitton, který v českém teritoriu snobů puncuje módní kredit a má základ oživit. Bohužel působí jak kus hadru, postrádá potřebné aranžmá.

Renata Vesecká
Renata Vesecká
Autor: ČTK

Zdobné kožešinky, zdobné kabely. Charakteristický rys parády Vesecké, která často zabloudí na scestí luxusního kýče ve stylu Itálie či Španělska.

Renata Vesecká
Renata Vesecká
Autor: ČTK

Přepychová štola - pokud lze ze snímku soudit, nejspíš barvený norek. Skvělý a nadčasový doplněk k hladkým pouzdrovým šatům, který se ale ke koženému sáčku jako přehoz těžce nehodí.

Vesecká
Vesecká
Autor: ČTK

Povinný formální kostým. Elegantní černá, kterou Vesecká vzhledem k svém u typu právem miluje. A obrovský károvaný šátek, který je svým charakterem příliš rustikální k zvolenému modelu. Další hrubá chyba Nejvyšší zástupkyně.