V novém snímku se Andy Serkis předvede opět v roli opice. Tentokrát se však nepřevtělí v King Konga, ale do inteligentního šimpanze Caesara, který bude hrát jednu z hlavních rolí ve filmu Zrození Planety opic. A pouhé ukázky už jasně napovídají, že i když je opice vytvořená jenom přes počítač, tak Serkis jí díky svému hereckému umu vdechl duši a bude to mimořádná podívaná. Britský herec je ostatně na »oživování« počítačem vytvořených postaviček expert té nejvyšší třídy. Po jeho výkonu v roli Gluma v Pánovi prstenů se dokonce chvíli uvažovalo, že při předávání Oscarů vznikne nová kategorie – Nejlepší digitální postava.

Není tedy divu, že si roli připraví i v chystaném dvoudílném snímku Hobit, který je jakýmsi nultým dílem Pána prstenů. Serkis si v něm opět zahraje Gluma. V digitálním kostýmu se dnes hraje lépe Od doby Gluma v Pánovi prstenů uběhlo už deset let. A podle Serkise se technologie na vytváření digitálních filmových postav za tu dobu značně změnily.

Tou největší změnou je, že dnes lze natočit scénu s digitální postavičkou živě na jeden zátah. Figura se pak prostě jednoduše dotvoří v již natočeném záběru a »obleče« se na původního skutečného herce. „To v případě Pána prstenů i King Konga ještě nešlo. Tam se musel záběr natočit nejprve naživo s dalšími skutečnými herci a pak ještě jednou v trikovém studiu bez ostatních herců. U filmu Zrození Planety opic se vše natočilo v jeden moment, takže komunikace mezi skutečnými herci a digitálním lidoopem je na mnohem vyšším stupni uvěřitelnosti,“ vysvětluje herec Andy Serkis, který má s digitálními postavami nejbohatší zkušenosti v Hollywoodu.

Fotogalerie
3 fotografie

Na roli studoval šimpočlověka

Ve Zrození Planety opic propůjčil Serkis pohyby, gestikulaci a mimiku v obličeji digitálnímu šimpanzovi Caesarovi. Filmový příběh šimpanze Caesara přitom začíná ve výzkumném ústavu, kde na něm vědci testují lék na Alzheimerovu chorobu. Po pokusech začne být šimpanz nadprůměrně inteligentní, a když zjistí, že mu vědci při pokusech zabili rodiče a on sám má za mřížemi ústavu strávit celý život, rozhodne se jednat a připravovat opičí vzpouru proti lidem. „Caesara jsem zahrál na základě studování skutečného šimpanze se jménem Oliver, který se proslavil v sedmdesátých letech jako šimpočlověk,“ říká Serkis a pokračuje: „Oliver byl předmětem mnoha pokusů, protože se věřilo, že je

V digitálním kostýmu se dnes hraje lépe

Od doby Gluma v Pánovi prstenů uběhlo už deset let. A podle Serkise se technologie na vytváření digitálních filmových postav za tu dobu značně změnily. Tou největší změnou je, že dnes lze natočit scénu s digitální postavičkou živě na jeden zátah. Figura se pak prostě jednoduše dotvoří v již natočeném záběru a »obleče« se na původního skutečného herce. „To v případě Pána prstenů i King Konga ještě nešlo. Tam se musel záběr natočit nejprve naživo s dalšími skutečnými herci a pak ještě jednou v trikovém studiu bez ostatních herců. U filmu Zrození Planety opic se vše natočilo v jeden moment, takže komunikace mezi skutečnými herci a digitálním lidoopem je na mnohem vyšším stupni uvěřitelnosti,“ vysvětluje herec Andy Serkis, který má s digitálními postavami míšencem člověka a šimpanze. Neobyčejné na něm bylo třeba to, že chodil vzpřímeně po dvou nohách. Také si vybudoval vztah s lidmi a sám sebe považoval za lidskou bytost. Nikdy nebyl ve společnosti jiných lidoopů.“