Pozor na pangase z Vietnamu! Obsahuje jedy!

Starý pangas
Autor: ČTK - 
13. 3. 2015
19:22

Státní veterinární správa (SVS) dnes varovala před konzumací zmražených filet pangase z Vietnamu s obchodním názvem Frigo. Hluboce zmražené filety podle SVS obsahují nitrofurazon, který je v Evropské unii zakázaný. ČTK to sdělil mluvčí SVS Petr Pejchal. Veterinární správa nařídila distributorovi, aby výrobky stáhl z prodeje. Více než polovina zásilky byla dodána do řetězce Makro a několika dalším prodejcům. Makro uvedlo, že výrobek už stáhlo z prodeje. 

„Nitrofurany patří do skupiny léků, které nesmí být používány u zvířat určených k produkci potravin včetně produktů akvakultury,“ uvedl Pejchal. Antibiotika, která se dříve používala při chovu hospodářských zvířat především proti bakteriálním střevním infekcím, jsou zakázána v celé EU. Existuje podezření, že jsou to látky s rakovinotvorným účinkem. 

Veterinární správa získala informace o nitrofurazonu v rybích filetech z Německa, které provedlo odběr a vyšetření vzorků při vstupu zásilky do Evropské unie. S dovozcem závadné potraviny bude zahájeno správní řízení, v jehož rámci lze uložit pokutu až pět milionů korun. Zakoupený výrobek je možné vrátit v místě nákupu. 

V Makru už se mražený filet pangase, před jehož konzumací SVS varovala, neprodává, oznámil ČTK mluvčí obchodního řetězce Ivan Tučník. „Šarže, na niž úřad upozornil, byla na podnět dodavatele již počátkem tohoto týdne stažena z prodeje. Zákazníci, kteří si již tento produkt zakoupili a mají obavy o jeho kvalitu, jej mohou vrátit v kterékoliv prodejně Makro na území ČR a bude jim proplacena plná cena,“ dodal. 

Nebezpečný je podle SVS výrobek Catfih, hluboce zmražené filety bez kůže, s obchodním názvem Frigo. Dováží se v kartonech po pěti kilogramech a má šarži LOT No. VN 197/4 /234 s daty minimální trvanlivosti 26. a 29. dubna 2016.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
vencapernik ( 14. března 2015 22:54 )

Nadavky od komunisticke luzy me nerozhazi, na to si museli zvyknout I moji rodice a mnoho jinych tak zvanych "tridnich nepratelu". Jenom bych podotknul ze misto nicku KOBYLA1 by ti lepe pasovalo KRAVA1 nebo jeste lepe VUL1!

kobyla1 ( 14. března 2015 21:11 )

Asi si to spletli s PUSSY

kobyla1 ( 14. března 2015 21:10 )

Kdo tenhle hnus žere je normální prase

kobyla1 ( 14. března 2015 21:09 )

Ovšem největší pakáž jsou pitomci jako ty.

vencapernik ( 14. března 2015 18:52 )

Vietnam vam posila jedovate zradlo? To je pomsta za pomoc Vietnamskym komunistum vyhrat jejich agresivni valku a obsadit cely Vietnam. Ted vidite jaka pakaz jsou ti rakosnici.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa