19:40
Dnes

Velká Británie zaznamenala dalších 6 391 potvrzených případů s covidem-19. Oproti minulému týdnu je to pokles, kdy zaznamenali 8 489 pozitivních. Týdenní průměr se o 29,4 % oproti předchozímu týdnu snížil. V Británii oznámili dalších 343 úmrtí spojených s koronavirem. 

19:10
Dnes

Testování zaměstnanců samovyhodnocovacími testy plánovalo od 1. března spustit 84 procent firem. Chtěly tak učinit ještě dříve, než jim to jako povinnost nařídila vláda. Téměř polovina firem navíc v předchozích měsících své zaměstnance ve velkém testovala ve zdravotnických zařízeních. Ukázal to aktuální průzkum Svazu průmyslu, kterého se ještě před pondělním nařízením vlády o povinném testování v podnicích zúčastnilo 211 firem. Výsledky průzkumu má ČTK k dispozici.

18:40
Dnes

Portugalsku se podařil v boji proti pandemii covidu-19 neobvykle prudký obrat, když se z pozice země s nejrychleji rostoucím počtem nakažených a nejvyššími počty obětí v přepočtu na obyvatele dokázalo za měsíc dostat do stavu, kdy vláda zvažuje uvolnění restrikcí. Počet nakažených v nemocnicích je nyní v jihoevropské zemi nejnižší za čtyři měsíce a přírůstky infikovaných jsou oproti konci ledna dvacetinové, napsala dnes agentura Reuters.

Boj s koronavirem v Portugalsku.Boj s koronavirem v Portugalsku.Boj s koronavirem v Portugalsku.
18:30
Dnes

V mnohých pražských fakultních nemocnicích je k dnešnímu dni obsazena většina standardních lůžek s kyslíkem a lůžek na odděleních ARO a JIP. Hospitalizovaných s covidem-19 ve vážném stavu jsou desítky. Uvedli to mluvčí nemocnic v hlavním městě. Těžkých případů covidu je v Česku nyní nejvíc od začátku epidemie.

„Volných standardních lůžek máme 140 a na JIP 18. Co se týká volných lůžek pro covid pacienty, tam se to mění prakticky po hodinách a pohybujeme se v řádech jednotek. Včera (V pondělí) byla například kapacita téměř naplněná,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková. Pro covid pozitivní pacienty proto v nemocnici upravili další lůžkovou stanici.

18:25
Dnes

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) uzavřela další smlouvy na dodávky materiálu v boji proti pandemii koronaviru. Poprvé poptávala ventily pro kyslíkové láhve pro nemocnice, podepsala také smlouvu na dodávku dalšího zhruba milionu respirátorů třídy FFP2. ČTK to dnes řekl předseda SSHR Pavel Švagr. Nákupem ventilů chce stát předejít problémům v situaci, kdyby došly tlakové lahve s už zabudovanými ventily a bylo by třeba kyslík distribuovat v lahvích staršího typu bez ventilu.

18:15
Dnes

Přes milion respirátorů FFP2 má správě státních hmotných rezerv dodat firma Chironax, uvedl Deník N. Před firmou podle ministra vnitra Jana Hamáčka dříve varovaly tajné služby.

 

18:04
Dnes

Česko má ze zahraničí nabídku nižších stovek míst pro covidové pacienty, i ze Švýcarska, řekl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. První převozy do Německa mohou být tento týden.

17:53
Dnes

Avenier distribuoval další dodávku pandemické vakcíny od společnosti Moderna, Praha může očkovat.

Společnost Avenier během 3 pracovních dnů distribuovala 44.400 dávek pandemické vakcíny od společnosti Moderna, které dorazily do České republiky minulý týden ve čtvrtek.

Tyto vakcíny byly dle pokynů krajských koordinátorů očkování distribuovány v rámci celé České republiky přímo do očkovacích center, konkrétně v Praze se jednalo o 5 200 dávek pro 8 očkovacích center.

17:36
Dnes

Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová /nestr. za ANO/ nevyloučila, že kabinet požádá o prodloužení nouzového stavu.

My to budeme vyhodnocovat. Celou řadu opatření můžeme ukládat podle pandemického zákona s použitím zákona o ochraně veřejného zdraví. Pak jsou opatření, jako je zákaz shromažďování, zákaz nočního vycházení – taková ta velká plošná opatření, která se bez nouzového stavu neobejdou. Pokud to bude nezbytné, tak o to požádáme,“ řekla CNN Prima NEWS. 

Schillerová zároveň v pořadu K věci dodala, že v tuto chvíli je velmi brzy na hodnocení současných opatření. Pokud by měla trvat déle, zvážila by opět navýšení schodku státního rozpočtu. Což naznačila i Minulý týden v pořadu Epicentrum ve Studiu Blesk Zpráv. 

Video Alena Schillerová o schodku rozpočtu a žalobách kvůli omezením - Blesk
17:35
Dnes

Pokračovat ve vývoji české vakcíny nemá smysl, odhadované výdaje nemohou stačit na klinické hodnocení a registraci vakcíny, napsal ČTK Roman Chlíbek, předseda České vakcinologické společnosti.

17:26
Dnes

Povinné testování ve firmách se podle ministerstva průmyslu a obchodu zatím nevztahuje na veřejné, veřejnoprávní ani příspěvkové organizace. Ministerstvo jim ho ale doporučuje.

17:10
Dnes

Epidemie covidu-19 na Trutnovsku, které bylo od 12. do 28. února v uzávěře, v posledních dnech polevila. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví a nemocnic. „Intenzivní lůžka jsou stále velmi vytížená, ale na standardních je již od minulého týdne situace optimističtější. Situace se zlepšila především na Trutnovsku,“ řekla ČTK k situaci v kraji mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová.

Policie hlídá u hranic Trutnova a Chebu lidi, kteří chtějí vyjet za okres nebo do něj (12.2.2021)Policie hlídá u hranic Trutnova a Chebu lidi, kteří chtějí vyjet za okres nebo do něj (12.2.2021)Policie hlídá u hranic Trutnova a Chebu lidi, kteří chtějí vyjet za okres nebo do něj (12.2.2021)
17:01
Dnes

Potravinové banky obdrží ve čtvrtek od státu respirátory pro lidi v nouzi. V pátek je začnou rozdělovat krajům a organizacím, které je dají potřebným.

16:35
Dnes

Dominik Feri (TOP 09) na svém twitteru napsal: „Informace k opatřením vláda podávat nebude. Podle poslanců ANO a ČSSD je vše jasné a není potřeba nic vysvětlovat. Neuvěřitelný.“

16:30
Dnes

Pardubický kraj vyhlásil kvůli kritické situaci v nemocnicích stav hromadného postižení osob, řekl ČT tamní hejtman Martin Netolický (ČSSD). Pacientů přibývá. Mluvčí krajských nemocnic Kateřina Semrádová ČTK řekla, že v nemocnicích je nyní 501 pacientů s covidem-19, 69 z nich vyžaduje intenzivní péči.

„Naše nemocnice vyčerpaly již veškeré kapacity jak své vlastní lůžkové péče, tak i takzvaných reprofilizovaných lůžek,“ uvedl Netolický.

16:25
Dnes

Potvrzení o účelu cesty mohou lidé předložit eletronicky i tištěné, uvedli policisté. Listinu ale preferují, kontrola je tak rychlejší a bezkontaktní.

16:21
Dnes

Newsroom ČT24 uvedl na twitteru, že se pořad UčíTelka vrací na obrazovky.

16:17
Dnes

Některé zelinářské firmy se kvůli testům obávají výpadku pracovníků. Chtějí proto, aby byli výrobci jídla zařazeni mezi kritickou infrastrukturu s prioritní vakcinací, sdělil dnes ČTK předseda Zelinářské unie Čech a Moravy Petr Hanka. Podniky v živočišné výrobě by pak podle předsedkyně Českomoravské drůbežářské unie Gabriely Dlouhé byly radši, kdyby se povinné testování týkalo pouze farem, kde na jednom místě pracuje více než 50 lidí. 

16:05
Dnes

V Iráku dnes začalo očkování lékařů proti covidu-19. Využívá se 50.000 očkovacích látek, které Irák získal od čínské firmy Sinopharm. Země se potýká s novou vlnou epidemie, denně tam ohlašují v průměru 4000 nově nakažených.

15:51
Dnes

Příbramská nemocnice připravuje další očkovací centrum, fungovat by mělo v areálu na Zdaboři. Doplní dosavadní centrum v hlavní nemocniční budově a dva mobilní očkovací týmy. Se zapojením praktických lékařů může celková kapacita vzrůst až na 1000 očkovaných denně, řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Martin Janota.

15:35
Dnes

Předseda Sněmovny Radek Vondráček opět vykázal ze Sněmovny nezařazené poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka.  Ani na výzvu předsedy Sněmovny si nenasadili roušky.

15:30
Dnes

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na svém twitteru napsala: „Informace, že vláda dnes ruší zákaz kantýn ve firmách a nemocnicích, které včera přijala, a skutečnost, že nově vybraný ředitel komunikace na ministerstvo zdravotnictví nakonec radši nenastoupil, spolu velmi úzce souvisí.“

15:20
Dnes

Dalších devět pacientů s koronavirem přibylo proti pondělku ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje, dnes jich tam leží 245. Počet pacientů s covidem-19 roste od konce minulého týdne, ve čtvrtek bylo v krajských nemocnicích 194 covidových pacientů, v neděli jich bylo 223. Na lůžkách intenzivní péče je 42 covid pozitivních pacientů, o jednoho méně než v pondělí. Ve zlínské nemocnici je k dnešku 112 covid pozitivních pacientů, nemocnice zřejmě ve druhé polovině týdne obnoví jednu z covidových stanic, měla by tak pět stanic se standardními lůžky s kyslíkem, řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

15:12
Dnes

Ministerstvo zdravotnictví vybralo nového ředitele odboru komunikace, který měl nastoupit 1. března. V den nástupu ale ministerstvu sdělil, že nenastoupí. ČTK to napsala mluvčí ministerstva Barbora Peterová. Na případ upozornil také Deník N. Výběrové řízení vyhlásilo ministerstvo na začátku ledna, zájemci měli předložit návrh strategie komunikace ke covidu-19.

Více se dočtete zde

15:10
Dnes

Další vládní zpátečka! Zkracuje se 21denní karanténa pro rodiny, které nemohou izolovat nakaženého člena domácnosti. „K úpravě dochází od 3. března i u délky nařízené karantény pro osoby, které žijí ve společné domácnosti s osobou nakaženou koronavirem SARS CoV-2 a nelze dodržet podmínky její izolace od ostatních členů domácnosti. Délka karantény se v tomto případě zkracuje z 21 dnů na 14 dnů,“ uvedl Úřad vlády.

Zobrazit celý online