21:37
Dnes

Ve Washingtonu se slavnostní přísahou ujala mandátu v Kongresu republikánka Julia Letlowová po doplňovacích volbách. Křeslo za 5. distrikt Louisiany v řádných volbách v listopadu vyhrál její manžel Luke, leč funkce se nedočkal, na covid-19 zemřel už v prosinci. U ceremonie asistovali jeho rodiče a přihlížely děti. V oranžovém předsedkyně komory Nancy Pelosiová. 

 

Julia Letlowová nahradila v Kongresu zesnulého manžela.Julia Letlowová nahradila v Kongresu zesnulého manžela.
21:28
Dnes

"Registrace na očkování lidí nad 65 let úspěšně pokračuje. Nyní je zaregistrováno již 126 tisíc lidí," uvedl  tým Chytré karantény. Operátoři na infolince 1221 stihli za dnešek vyřídit 23.500 hovorů.

21:27
Dnes

Herci Slezského divadla v Opavě 14. dubna vystoupili ve výlohách bývalého obchodního centra Slezanka.

Herci Slezského divadla v Opavě 14. dubna 2021 vystoupili ve výlohách bývalého obchodního centra Slezanka.Herci Slezského divadla v Opavě 14. dubna 2021 vystoupili ve výlohách bývalého obchodního centra Slezanka.Herci Slezského divadla v Opavě 14. dubna 2021 vystoupili ve výlohách bývalého obchodního centra Slezanka.Herci Slezského divadla v Opavě 14. dubna 2021 vystoupili ve výlohách bývalého obchodního centra Slezanka.
20:52
Dnes

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) hájil před poslanci omezení pro setkávání nejvýše dvou lidí i po skončení nouzového stavu. Jde podle něho o důležitější opatření, než jsou jakákoli jiná. Omezení kontaktu lidí označil ministr za hlavní protiepidemický prvek. Jeho předchůdce Jan Blatný (za ANO) původně navrhoval, aby se od pondělí hranice zvýšila na deset lidí ve vnitřních prostorách a na 20 lidí venku.

Epidemiologové podle Arenbergera upozornili na to, že takové uvolnění by mohlo situaci zhoršit i v souvislosti s pondělním otevřením části škol. Do pohybu se dalo 400.000 dětí i jejich rodiče, což podle ministra představuje významné epidemické riziko. „Považovali jsme za vhodné problém napravit a vrátit se k původnímu omezení setkávání,“ řekl ministr.

20:44
Dnes

Hygienici na jihu Čech evidují za posledních 24 hodin 449 nových případů koronaviru, o 110 méně než minulou středu. Počet pozitivních dál klesá, nově o 140 případů na 6488 lidí. Nově se vyléčilo 577 Jihočechů, 12 jich zemřelo. 

Laboratoře otestovaly PCR metodou 783 vzorků. Ve 200 nových případech šlo o přenos v rodině, přibližně ve dvaceti na pracovišti. „Výrazně v posledních týdnech poklesl počet přenosů infekce v zařízeních sociálních služeb a ve zdravotnictví. Evidujeme tří případy přenosu infekce ve školském prostředí, dva případy v sociálních službách a dva případy ve zdravotnictví,“ uvedla ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.. Pět případů je nákaza ze zahraničí, z toho ve čtyřech případech z Rakouska, v jednom z Portugalska.

20:42
Dnes

Tisková konference, na které dánské úřady oznámily konec očkování oxfordskou vakcínou od firmy AstraZeneca, měla dramatický průběh - a ne jen kvůli kontroverznímu rozhodnutí. 

Šéfka oddělení farmakovigilance (dohled nad bezpečností léčiv) lékové agentury Tanja Erichsenová totiž přímo u pultu omdlela. „Je v rámci mezí v pořádku, ale sanitka ji vzala na pohotovost ke kontrole,“ uvedl její úřad na Twitteru. Dřívější zprávy uváděly, že omdlel její spoluřečník, šéf dánského zdravotnického úřadu Sören Broström. Ten jí naopak přispěchal na pomoc.

20:15
Dnes

„Přípravy na budoucnost: začínáme vyjednávat s firmami BioNTech a Pfizer o třetím kontraktu. Předpokládá dodání dalších 1,8 miliard dávek vakcíny v letech 2021-23,“ informuje na Twitteru předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po urychlení stávajících dodávek. „Výroba vakcín i všech podstatných součástí bude v EU. Další smlouvy mohou následovat!"

19:26
Dnes

Živnostníci podle údajů Ministerstva průmyslu a obchodu k dnešku vyplnili zhruba 9 000 žádostí o ošetřovné za únor, úřad jich 81 % proplatil. Na twitteru o tom informoval ministr Karel Havlíček (za ANO). Celkově bylo podáno přes 71 tisíc žádostí, z toho bylo přes 66 tisíc schváleno a proplaceno, řekl ministr. O příspěvek lze žádat do 19. dubna.

19:17
Dnes

V africkém státě Malawi zničí 16 400 dávek vakcín proti covidu-19, které se nestačily použít a prošla doba jejich použitelnosti. Do chudé devatenáctimilionové země na jihu afrického kontinentu přitom první vakcíny dorazily teprve před třemi týdny. Pro Malawi zajistila Africká unie (AU) 102.000 očkovacích dávek.

Agentura AFP dnes napsala, že mezi občany je mnoho takových, kteří váhají, zda se nechat naočkovat. Celkem má Malawi k dispozici 530 000 očkovacích dávek - kromě těch od AU také z programu COVAX určeného chudým zemím a od indické vlády. Podle AFP jde o vakcíny firmy AstraZeneca.

18:59
Dnes

Na Vysočině potvrdily testy v posledních čtyřiadvaceti hodinách covid-19 u 273 lidí, což je o 31 nových případů nemoci méně než ve stejné době před týdnem. Tři nakažení dnes v tomto kraji zemřeli. Aktuální údaje zveřejnila krajská hygienická stanice k dnešním 18:15. Nemocných je teď 4 455 obyvatel kraje, zatímco minulý týden ve středu jich bylo 4 180.

Podle Jiřího Kose, ředitele sekce ochrany a podpory veřejného zdraví krajské hygienické stanice, se počet pozitivních z testovaných pohybuje pod deseti procenty. „Ale pořád máme dost zemřelých. A v nemocnicích to taky trochu polevilo, ale že by si oddechly úplně, to ne. Ale trend poklesu se tady objevuje, už to není 600, už je to 250 (případů denně),“ řekl Kos. Kapacity krajských nemocnic byly dnes zaplněné asi z 65 procent.

Zobrazit celý online