Registrovat se

Blesk.cz - zprávy, celebrity, sport, zábava

15. listopad 2018
Svátek slaví Leopold, zítra Otmar
Informační servis Blesk.cz: Výsledky Sportky

Rozumíte informacím na tiketu?

Rozumíte informacím na tiketu?

 1. Název společnosti, která hru Sportka provozuje, a ochranné logo, které používá. Sazka je největší tuzemský provozovatel sázek, nabízí číselné loterie, kurzové sázky a také stírací losy.
 2. Reklamní slogan, který láká sázející na hru Eurojackpot (nesousiví se hrou Sportka; losuje se každý pátek ve Finsku a Sazka je jejím výhradním provozovatelem v Česku).
 3. Název hry, které se tiket týká, a označení příslušného dne slosování (probíhá 2x týdně, ve středu a v neděli před osmou hodinou večerní za dozoru státního notáře). Sportka je nejstarší, nejrozšířenější a nejznámější hra Sazky, byla spuštěna v roce 1957.
 4. Označení „náhodný tip“ ukazuje, že sázející na tiketu nezaškrtal svá čísla, ale nechal si je vygenerovat automaticky počítačem. To je služba, kterou Sazka ve hře Sportka nabízí.
 5. Počet slosování ukazuje, na kolik slosování se vsazený tiket Sportky vztahuje. Může jich být samozřejmě více, aby sázející nemusel před každým slosováním chodit do sběrny, pokud pravidelně sází stejná čísla. Datum označuje konkrétní den slosování Sportky, pro nějž tiket platí.
 6. Přehled čísel, na která sázející aktuálně vsadil (hádá se v ní 6 čísel ze 49). Každý uvedený řádek označuje jeden sloupek na tiketu, který sázející vyplnil. Na jednom tiketu je jich deset, což je i počet, který ukazuje náš příklad. Na příslušné slosování z našeho příkladu tedy sázející vsadil desetkrát.
 7. Sázející může v rámci hry Sportka hrát navíc hru Šance (což se na potvrzení objeví právě v tomto řádku). Jde o sázku na číslo tiketu, popř. může sázející nechat terminál náhodně vybrat šestičíslí, které se pak v tomto řádku zobrazí. Šestičíslí se losuje pokaždé současně se slosováním Sportky, respektive bezprostředně po ní.
 8. Řádek ukazuje vsazenou částku. Ta se odvíjí jednak od počtu vyplněných sloupců, jednak od počtu slosování, jichž se vsazená čísla týkají. A také od toho, zda sázející hraje i Šanci.
 9. Tento řádek ukazuje datum a čas, kdy si sázející Sportku vsadil.
 10. Vygenerovaná čísla obsahují identifikaci sběrny, číslo licence a unikátní kód vsazeného tiketu, aby při jeho kontrole nemohlo dojít k záměně.
 11. Digitální kód obsahuje veškerá data, která jsou na tiketu Sportky uvedena přehledně pro lidské oko, ovšem v takové podobě, aby je dokázala přečíst čtečka jakéhokoli terminálu a během několika vteřin ověřit, že je platný a zda vyhrává.

Údaje o výsledcích loterie Sportka uveřejněné na této stránce jsou přebírány od jejího provozovatele. Společnost CZECH NEWS CENTER a.s. neodpovídá za jejich správnost.