Kdo chce být primátorem Pardubic? Charváta z ANO chce sesadit náměstek i exposlanec

Kdo chce po volbách řídit Pardubice? Svou pozici obhajuje Martin Charvát z ANO proti svému náměstkovi Rychetskému z ČSSD i bývalému poslanci KSČM Snopkovi
Autor: mah - 
4. 9. 2018
15:00

V Pardubicích chce svou pozici obhájit současný primátor Martin Charvát (ANO). Vyzve ho jeho náměstek z ČSSD Jakub Rychetský nebo bývalý poslanec za KSČM Václav Snopek.

Ludmila Ministrová (Koalice pro Pardubice) – majitelka rodinné firmy

Ludmila Ministrová je členkou zastupitelstva Pardubic i 1. městského obvodu. Pracuje v představenstvu Dostihového spolku a. s. kde se snaží o rozvoj a modernizaci areálu pardubického závodiště a zvýšení jeho věhlasu.

S manželem zároveň vybudovala dvě firmy, jednu provozující koupaliště a autokemp a jeden autoservis, kromě toho se věnuje charitě. Je členkou dozorčí rady a přispěvatelkou SPID Handicapu a zároveň přispívá i dětským domovům v Pardubicích a Chrudimi nebo pardubickému Klokánku či domovu pro seniory.

Ondřej Karas (Piráti) – vývojář

Lídr kandidátky Pirátů Ondřej Karas do strany vstoupil teprve v březnu 2018. V soukromém životě se věnoval vývoji hardwaru a softwaru. Později se začal věnovat i obchodu v oblasti radiokomunikační techniky a zabývá se rovněž vývojem v oblasti automatizace pro zemědělské a lesnické stroje.

Politice se podle svého profilu na stranických stránkách věnuje od roku 2012. Poprvé kandidoval v roce 2014 za místní uskupení Pardubice pro lidi a to jak do obvodního tak městského zastupitelstva. Od těchto voleb je členem komise pro rozvoj a dopravu v obvodu Pardubice VI. K Pirátům se přidal kvůli zklamání z aktivit některých představitelů PPL.

Tomáš Pelikán (Sdružení pro Pardubice) - ředitel Dopravního podniku Pardubice

Sdružení pro Pardubice povede předseda zdejšího dopravního podniku Tomáš Pelikán.  Sdružení se prezentuje jako uskupení odborníků z různých oblastí lidského i profesního života. V minulosti dokonce vedlo celý pardubický magistrát, když ve volbách v roce 2010 skončilo na druhé pozici a následně se díky vyjednané koalici stala primátorkou Štěpánka Fraňková.

Mezi priority sdružení patří přeměna brownfieldů v místa pro podnikání a atraktivní bydlení, rozvoj veřejné dopravy, zvýšení kvality mateřských a základních škol nebo podpora zajištění sociálních služeb.

Simona Freiová (Za práv zvířat a zdravou přírodu) - personalistka-fakturantka, ochránce zvířat

Karel Haas (ODS) – právník, sportovní trenér mládeže

ODS představila svou kandidátku již na konci února. Její lídr Karel Haas voličům slibuje, že na ní najdou kombinaci zkušenosti, vzdělaného a podnikavého mládí i tváře z řad lidí, kteří pro město něco dokázali.

Zároveň si stanovil jasný cíl úspěchu, či neúspěchu. Věří, že strana zvládne získat alespoň 15 procent hlasů. Toho chce dosáhnout tím, že nabídne konkrétní řešení pro pardubická témata, mezi která řadí například spalovnu Rybitví, transparentní řízení města nebo hokej.

Václav Snopek (KSČM) – sociolog, politolog

Václav Snopek, který vede pardubickou kandidátku KSČM má bohaté zkušenosti s nejvyšší politikou. Mezi lety 2006 až 20110 a následně mezi lety 2013 až 2017 byl poslancem. Na pardubický magistrát se poprvé dostal v roce 1994 a od té doby ve volbách uspěl zatím pokaždé. Úspěchy slavil i v krajských volbách. Zastupitelem Pardubického kraje byl poprvé v letech 2004 až 2008 a do krajského zastupitelstva se vrátil v roce 2012.

Zažil ale i volební neúspěchy. V letech 1998, 2004 a 2010 se pokoušel probojovat do Senátu, zde ovšem úspěšný nebyl, dokonce se ani jednou nedostal do druhého kola voleb.

František Brendl (Pardubáci společně) - ředitel společnosti, energetik, zastupitel

František Brendl poprvé úspěšně kandidoval do městského zastupitelstva v roce 2006. Po volbách 2010 se dokonce na jedno volební období stal náměstkem tehdejší primátorky.

Jakub Rychetský (ČSSD a nestraníci pro Pardubice) – náměstek primátora

Jakub Rychetský se stal náměstkem primátora Pardubic po volbách v roce 2014. Má na starosti sociální politiku, zdravotnictví, školství, sport, kulturu a cestovní ruch. Poprvé byl zvolen již v roce 2010.

Josef Máslo (Pro Zdraví a Sport) - zkušební komisař lékařů

Luboš Urban (JAUNER) – operátor

Petr Králíček (Pardubice pro lidi) - starosta MO Pardubice VI

Pardubice pro lidi s lídrem Petrem Králíčkem se snaží voliče nalákat na to, že jako lokální uskupení nejsou zatíženi „velkou“ politikou v Poslanecké sněmovně. Na radnici slibují přinést stabilitu a zdravý rozum.

V programu pak slibují například podporu výstavby obchvatů města nebo to, že za každý pokácený strom nechají vysadit dva nové. Zároveň by rádi podpořili rozvoj městského eGovermentu, tak aby podle jejich slov „obíhal dokument, ne občan“.

Věra Laurynová (SPD) - manager IS, zastupitelka města

Martin Charvát (ANO) – primátor Pardubic

Současný primátor Pardubic Martin Charvát dříve působil v ODS, za kterou i poprvé kandidoval. Bylo tomu tak v roce 2010, kdy v komunálních volbách kandidoval do zastupitelstva městského obvodu Pardubice VII. Tehdy ještě neuspěl.

O čtyři roky později již v obvodě kandidoval za hnutí ANO.  A to jak do zastupitelstva obvodu, tak jako lídr kandidátky na magistrát. ANO v Pardubicích vyhrálo a Martin Charvát tak byl zvolen primátorem města.

Filip Sedlák (Naše Pardubice)

Spolek Naše Pardubice vede do voleb zastupitel Filip Sedlák. Volebním mottem jeho hnutí je „nechme město rozkvést“. Na svých stránkách spolek vysvětluje, že mu jde o rozkvět obrazně i fakticky.

Chtějí se zasadit o to, aby se Pardubice staly centrem technologií a inovací. Zároveň ovšem slibují návrat květin, keřů a stromů do ulic.

Martin Řehounek (Soukromníci) - manažer

Výsledky komunálních voleb v Pardubicích najdete ZDE

Komunální volby 2018

Průzkum Systém voleb Volební komise Kandidátní listiny Výsledky

5. a 6. října vyrazili lidé k volebním urnám. Konaly se totiž komunální volby a ve třetině obvodů i volby do Senátu. Druhé kolo senátních voleb proběhlo týden po prvním kole. Výsledky komunálních voleb najdete v online přenosu na Blesk Zprávy.

Kdo zvítězil v druhém kole senátních voleb najdete ve velkém přehledu vítězů podle volebních obvodů volebních obvodů.

Volby 2018 přehledně

Volby 2018 - O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Volte Blesk Zprávy v anketě Křišťálová Lupa

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud