Vyhraje v Karlových Varech Kulhánek i potřetí? Po krku mu jde věčný stěžovatel i ředitelka Puppu

Karlovy Vary by chtěl dál řídit primátor Kulhánek, vystřídat by ho chtěla ředitelka Grandhotelu Pupp
Autor: mah, ČTK - 
12. 9. 2018
15:23

V Karlových Varech už osm let drží primátorské křeslo Petr Kulhánek a jeho KOA. Ve volbách se proti němu postaví věčný rebel ze zastupitelstva nebo ředitelka Grandhotelu Pupp.

Otmar Homolka – Hnutí O co jim jde?!

Otmar Homolka založil hnutí O co jim jde?! v roce 2007 původně jako občanské sdružení. Poprvé kandidoval ve volbách v roce 2010 a krátce působil i jako radní. Podle Karlovarského Deníku mají současní zastupitelé za jeho hnutí především punc věčně nespokojených rebelů.

Sám Homolka se pak dostal do střetu s vedením města i kvůli obvinění, že zmanipuloval internetovou anketu Stavba roku tím, že hlasoval pro jednu stavbu celkem 33x. Toto podezření se ovšem nepotvrdilo a Homolka proto žádal po vedení magistrátu omluvu.

Karel Ivan – Změna Pro Karlovy Vary za podpory OKS

Hnutí Změna pro Karlovy Vary do voleb vede Karel Ivan. Jeho hnutí se chce zasadit především o výstavbu parkovacích domů, podporu služeb pro seniory nebo zastavení vylidňování města.

Petr Prokop – Krásné Karlovy Vary

Krásné Karlovy Vary jsou kandidátkou nezávislých kandidátů s podporou Občanské demokratické aliance. Členem je i volební lídr Petr Prokop. Ve volebním programu si za cíl vytyčili rozvoj města a prohloubení účasti občanů na správě věcí veřejných.

Radomíra Poláčková – ČSSD

Jaroslav Biskup – SPD

Čestmír Bruštík – PRO Zdraví a Sport

Čestmír Bruštík je náměstkem primátora. Ve volbách v roce 2014 se na magistrát probojoval na kandidátce hnutí ANO. V roce 2016 ovšem všichni zastupitelé za ANO ze strany vystoupili. Své rozhodnutí zdůvodnili spory s krajským vedením ANO.

Jindřich Čermák – Piráti

Piráty do boje o karlovarský magistrát povede Jindřich Čermák. Ten byl původně členem ČSSD, za kterou také kandidoval v komunálních volbách v letech 2002 a 2006. V roce 2005 vystoupil na sjezdu ČSSD proti tehdejšímu předsedovi Jiřímu Paroubkovi a stranu definitivně opustil kvůli vyvolání o nedůvěře vládě během českého předsednictví EU v roce 2009.

Zapojil se zároveň do formování hnutí O co jim jde. S Piráty se seznámil až v roce 2014 a poprvé za ně kandidoval v krajských volbách 2016.

Josef März – Karlovaráci

Josef März je předseda a zakladatel hnutí Karlovaráci má za sebou čtyři roky v opozici. Voliče by chtěl oslovit například tím, že by dětem a mládeži do 19 let a seniorům nad 65 let mělo město umožnit jezdit v MHD zdarma. Seniorům by chtěli Karlovaráci pomoci i zřízením senior pointu, kde by si starší občané mohli snadno vyřídit všechny záležitosti.

Jan Klíma – Zvolitelní

Zvolitelní jsou širokou koalicí KDU-ČSL, Svobodných, Zelených a Unie pro sport a zdraví. V jejím čele stojí lidovec Jan Klíma, který v současnosti působí v radě města. Do Karlových Varů by rád dostal vysokou školu.

Alexander Mikoláš – Kolonáda

Petr Kulhánek – Karlovarská občanská alternativa

Karlovarskou občanskou alternativu Petr Kulhánek spoluzakládal v roce 2006. Ve stejném roce se zároveň poprvé probojoval na magistrát. Ve volbách 2010 pak KOA již volby vyhrála a Kulhánek se tak poprvé stal primátorem.

Svou pozici obhájil i o čtyři roky později. Kromě magistrátu se v roce 2012 na kandidátce TOP 09 a Starostů pro Karlovarský kraj dostal i do krajského zastupitelstva. I zde svůj mandát po čtyřech letech obhájil, tentokrát na společné kandidátce KOA, STAN, KDU-ČSL a TOP 09. V dresu TOP 09 se zároveň v roce 2013 neúspěšně pokoušel dostat do Poslanecké sněmovny.

Jiří Brož – STAN a TOP 09

Společnou kandidátku STAN a TOP 09 do voleb povede Jiří Brož ze STAN. Podle něj společná kandidátka ukazuje, že společná kandidátka ukazuje, že na zlepšení podmínek pro život v Karlových Varech chtějí spolupracovat hned od začátku.

Petr Bursík – ODS s podporou Soukromníků a Mladých konzervativců

Petr Bursík se stal zastupitelem města v roce 2010. Mezi lety 2012 až 2014 fungoval dokonce jako první náměstek primátora Karlových Varů. V současnosti v zastupitelstvu plní funkci zastupitele určeného pro územní plán.

Andrea Pfeffer-Ferklová – ANO

Hnutí ANO postavilo do čela své kandidátky generální ředitelku Grandhotelu Pupp Andreu Pffefer-Ferklovou. Ta slíbila, že by se své pozice v Puppu v případě volebního úspěchu vzdala. Letošní komunální volby jsou pro ni její politickou premiérou.

Hnutí ANO zároveň doufá v obnovu svého zastoupení na karlovarském magistrátu. V posledních volbách sice dostalo přes 15 procent hlasů, zastupitelé zvolení za ANO ovšem stranu v roce 2016 opustili kvůli sporům s krajským vedením.

Výsledky komunálních voleb v Karlových Varech najdete ZDE

Komunální volby 2018

Průzkum Systém voleb Volební komise Kandidátní listiny Výsledky

5. a 6. října vyrazili lidé k volebním urnám. Konaly se totiž komunální volby a ve třetině obvodů i volby do Senátu. Druhé kolo senátních voleb proběhlo týden po prvním kole. Výsledky komunálních voleb najdete v online přenosu na Blesk Zprávy.

Kdo zvítězil v druhém kole senátních voleb najdete ve velkém přehledu vítězů podle volebních obvodů volebních obvodů.

Volby 2018 přehledně

Volby 2018 - O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz

Volte Blesk Zprávy v anketě Křišťálová Lupa

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud