Chomutov chce dál řídit Hrabáč z ANO. Vyzve ho i členka SPD, která podnikala s Palestinci a vede neziskovku

Kdo se stane primátorem Chomutova?
Autor: mah, ČTK - 
20. 9. 2018
19:00

V Chomutově by ve své práci chtěl pokračovat primátor Marek Hrabáč s hnutím ANO. Mezi vyzyvateli je například Elvíra Hahnová, která za SPD kandiduje i do Senátu, v minulosti přitom byla jednatelkou firmy s palestinským kapitálem a nyní působí jako ředitelka neziskovky. Lídr ODS se pak pokusí svou stranu po pauze dostat zpět do zastupitelstva.

Miloň Houda – Patrioti České republiky

Dlouholetý člen ČSSD jde do voleb jako lídr nového hnutí Patrioti České republiky. Společně s ním na nové kandidátce kandiduje i několik dalších zastupitelů, kteří byli zvoleni za ČSSD. Podle regionálního Deníku je to způsobeno rozkolem uvnitř Chomutovské ČSSD, který vedl k rozštěpení místní stranické buňky.

Marek Hrabáč – ANO

Současný primátor Marek Hrabáč kandidátku hnutí ANO vedl již dvakrát. Poprvé v řádných komunálních volbách v roce 2014, podruhé o několik měsíců později v opakovaných volbách. Soud totiž volby v Chomutově zrušil kvůli kupčení s hlasy.

Primátorem se Hrabáč stal až v roce 2016 po rozpadu původní magistrátní koalice, ve které působil jako první náměstek primátora.

Pavel Umlauf – PRO Zdraví a Sport

Lídr kandidátky PRO Zdraví a Sport Pavel Umlauf by chtěl v Chomutově zvýšit životní úroveň a bezpečí. Kromě toho v případě svého zvolení slibuje MHD pro děti, mládež a seniory zdarma. Kromě toho by rád mladým obyvatelům Chomutova nabídl startovací byty nebo schválil příspěvek prvňákům na nákup školních pomůcek.

Elvíra Hahnová – SPD

Elvíra Hahnová za SPD kandiduje v Chomutově jak na primátorku, tak do Senátu. Před čtyřmi lety kandidovala za hnutí Otevřená radnice. V krajských volbách a následně ve volbách do Poslanecké sněmovny již ovšem kandidovala za SPD.

Server Demokratikon navíc upozornil, že zatímco předseda SPD Tomio Okamura s oblibou brojí proti neziskovým organizacím, Hahnová jednu vede jako ředitelka. V minulosti přitom její obecně prospěšná společnost Nová místa 2012 získala i dotaci 100 000 Kč od Ústeckého kraje. Server zároveň upozornil na to, že ačkoli v současnosti kandiduje za stranu, která se staví proti islámu, Hahnová byla na přelomu tisíciletí jednatelkou firmy, ve které jako společníci s vkladem působili dva Palestinci.

David Dinda – Nový sever

Politické hnutí Nový sever vede do voleb náměstek chomutovského primátora David Dinda. Jeho hnutí slibuje, že vyjasní, co se stane s budovou bývalých městských lázní nebo prostorem starého fotbalového hřiště. Kromě toho jeho hnutí slibuje, že je v případě nutnosti rozšířit ve městě zóny, kde lidé nedostanou doplatky na bydlení.

Kromě toho Dinda slibuje i komplexní modernizaci a zjednodušení parkovacího systému ve městě.

Tomáš Binter – ODS

Lídra ODS Tomáše Bintera čeká v Chomutově jediný úkol. Tím je dostat ODS zpět do zastupitelstva, ze kterého občanští demokraté v končícím volebním období vypadli.

Ladislav Drlý – KSČM

Ladislav Drlý se v roce 1996 stal prvním senátorem za Chomutov.  Zastupitelem Chomutova byl od roku 1994 do roku 2002 a znovu se jím stal v roce 2006. V současnosti je členem městské rady a předsedá Okresní hospodářské a sociální radě Chomutovska.

Jan Mareš – ČSSD

Jan Mareš má s vedením Chomutova bohaté zkušenosti. V jeho čele stál jako primátor od konce roku 2006 do jara 2015. Řadovým zastupitelem byl ovšem jen do prosince následujícího roku, kdy se po rozpadu původní koalice vrátil do rady města a stal se druhým náměstkem primátora.

Několik let byl zároveň zastupitelem Ústeckého kraje a v doplňovacích senátních volbách se neúspěšně pokoušel probojovat do horní komory parlamentu.

Jakub Grus – Národní demokracie

Kandidátku Národní demokracie antisemity Adama B. Bartoše vede v Chomutově do voleb dělník Jakub Grus.

Miroslava Cihlářová – Proti zabíjení a týrání zvířat

O jediné kandidátce uskupení Proti zabíjení a týrání zvířat nejsou dostupné bližší informace.

Výsledky komunálních voleb v Chomutově najdete ZDE

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa