5. červenec 2020
DISKUSE K ČLÁNKU

Ewwa:Odkud jsou, ty finanční rezervy, proč nejde do sanatoria tam, kde žila, naše zem nebyla pro paní dost dobrá! My byli jen takový povl!

(03. 06. 2020 14:05)

funebrak:Proč si nepořídí nějakého fešného miliardáře aby si takovou fešnou supermegahvězdu vydržoval?

(25. 05. 2020 16:33)

ivoadler:Ať jde do pr dele. Copak potřebuje Seniorcentrum? Objektivně potřebuje cimru s postelí, záchod a umyvadlo se sprchou. A ten sociál možná už ani potřebovat nebude. Omejou jí na posteli. Je moc nafrněná, umělkyně.

(24. 05. 2020 18:28)

dutchschulz:Pollo, nejen já, ale i ostatní v mém okolí herečku Procházkovou neznali, nikde se o ní nepsalo ani nemluvilo. To je moje osobní zkušenost - a Vy jste ji snad znal(a)? Na Procházkové mi vadí její sebestřednost: když už zemřela většina jejích vrstevníků, najednou se objevila v médiích jako životní láska Högera a kolegyně prvorepublikových hvězd, což je vzhledem k jejímu datu narození nepravděpodobné. To mladší Bohdalová aspoň hrála v r. 1940 dětskou roli v protektorátním velekýči "Madla zpívá Evropě", zatímco Procházková mohla potkat Baarovou, Gollovou nebo Mandlovlou tak leda na WC.

(24. 05. 2020 15:05)

Pollo:Jo, tak Vaše okolí, tak to jo! To mění situaci

(24. 05. 2020 16:58)

Gretka:Paní Procházková a jak to dělají ostatní lidé Vašeho vêku, dostanou od státu příspěvek a skončí v obyčejnému domově kde jim stačí důchod, takto staŕí lidé ikdyž mají děti tak ty děti jsou už ve věku seniorů a sami jsou rádi že se postarají o sebe a slova že je to povinnost dětí tak to nesouhlasím, i my se staráme o 98 letou maminku a je to život smutný pro obě strany, no na vesnici lidé klevetí a pomlouvají, ale to ví jen ten kdo to zažil jak je to těžké. Domovy pro seniory jsou plné.

(24. 05. 2020 13:42)

bobou:Tak dnes jsem se opět přesvědčil, jak jsou staří lidé sobečtí. Konkrétně u mé matky, je jí 89 sama si již nic neobstará, ale zato já se o ní postarat musím, je to prý moje povinnost. Vymýšlí samé nepodstatné věci a běda, když není po jejím a hned se to neudělá. Já sám bydlím s rodinou 100 km daleko. Mám sice sestru, ale ta se na ni vykašlala hned, když zemřel otec, což je již přes 20 let. Plánuje jako by tady měla být ještě 50 let. Jít do nějakého domova pro seniory, to je pro ni absolutně nemyslitelné. Od toho má moji rodinu a mi prostě musíme.
Sestra s její rodinou se tam ukáží jednou za uherský rok, ale potom půl roku posloucháme jenom o nich, jak ji mají rádi. Já sám jsem již také nějakou dobu v důchodu a sám začínám potřebovat pomoc, ale když si náhodou postěžuji, tak jsem ihned přerušen s tím, že to není důležité a jí, že zajímají jenom její bolesti. Hlavně má zájem o to, kdy posekám trávu, kdy jí přivezu nákup, kdy opravím, udělám to, nebo ono.
Chtěl jsem tím hlavně říci, že by si takto staří lidé měli uvědomit, že opravdu nejsme nikdo nesmrtelný a náš čas na tomto světě již pomalu vyprchává. Tak nač si dělat starosti o nějaký byt, dům, nebo něco jiného. Konkrétně pí. Procházková se do bytu již asi stejně nikdy nevrátí. Je to smutné, ale to je normální koloběh života...

(24. 05. 2020 09:45)

Evka4:bobou: Taky jsem se starala o přestárlé rodiče téměř 10 let a bylo to hodně náročné.
Oba s manželem náročnou práci, děti se připravovaly na nástup na střední a vysokou školu. Mlela jsem z posledního, ale jsem ráda, že jsem je nikam do ústavu nestrčila.
Dnes mi zdraví ubývá a dokáži se vcítit do jejich pocitů. Jsem ráda, že jsem nezklamala a vydržela to.

(24. 05. 2020 15:58)

Gretka:Asi jste na to i přes práci stačila a byla relativně mladá, až by Vám bylo 70 a více a Vaše rodiče dementní tak byste byla ráda za ústav, ale je plno, to není o zklamání ale o přežití ve zdraví pro opatrovníka.

(24. 05. 2020 19:40)

Evka4:Chudák paní. Opustit místo, kde žila desítky let a ještě tak krásné musí být hrozné.Bydlíme s mužem v bytě asi 45 let, pořád ho šperkujeme a hrozně milujeme. Neumíme si představit odstěhovat se jinam. Paní Procházkovou chápu, že je nešťastná

(24. 05. 2020 07:52)

illenne:Platit 42 000 Kč za měsíční pobyt v seniorcentru je skutečně obrovská částka. Když se k tomu připočte nájem za byt, tak těch 60 000 Kč to prostě dá. Najít rychle jiný Domov pro seniory, kde se tak obrovská suma neplatí, jinak o ten byt by mohla paní Procházková přijít. Podívala jsem se na jejich stránky, nenašla jsem ceník za pobyt a služby. Domov vypadá sice hezky, ale ne pro obyčejné lidi, kteří mají něco málo úspor a důchod.

(24. 05. 2020 07:32)

dutchschulz:Článek je dojemný jako Kde domov můj, ale nedojímá. Jsou to obvyklé nářky umělců cílené na finančně negramotné lidi. Pobyt v domě seniorů lze určitě pořídit za méně, než 42 kKč. A když je paní už skoro nemohoucí, nač si chce držet byt, který jí notabene nepatří? Rubáš je bez kapes. To samé byla Zázvorková - vydělala miliony, ale krátce před smrtí se nestyděla nechat si vyplatit příspěvek ze sociálního fondu Život umělce. Ale ta aspoň byla skvělá herečka, na rozdíl od Procházkové, která před pár lety sama nakráčela do médií, ale předtím ji téměř nikdo neznal.

(24. 05. 2020 00:24)

chachacha:dutchschulz: na rozdíl od Procházkové, která před pár lety sama nakráčela do médií, ale předtím ji téměř nikdo neznal.
====­======­======­======­======­======­======­======­====

Zato tebe znají co jsi za ....­....🖕🖕­🖕🖕🖕🖕🖕🖕­🖕🖕🖕🖕🖕

http­s://ww­w.cs­fd.cz­/tvur­ce/1284-zdenka-prochazkova/

(24. 05. 2020 04:45)

dutchschulz:chachacha: Fakt si nevzpomínám, že by za bolševika i v letech po převratu bylo jméno Procházkové známé nebo že by o ní a jejích hereckých výkonech někdo hovořil nebo psal. Až před pár lety vtrhla s velkým humbukem do médií, jako že znala všechny prvorepublikové hvězdy a prý byla osudovou ženou Högera, se kterým ve skutečnosti žila jen krátce. Procházková silně přehání a chce na sebe upoutat pozornost - samozvaná celebrita, kterou nikdo neznal - dtto Marta Jandová nebo Laďa Kerndl.

(24. 05. 2020 09:40)

Pollo:To, že jste ji neznal Vy, možná nebude její chyba. Pokud se nepletu, žila v Německu a Rakousku až do 90.let a pracovala v divadlech díky výborné němčině. Ale i kdyby ne, kdo se zajímal o československý poválečný film, znal ji i tak. Jenom naprostý hlupák píše komentáře, v nichž vlastní ignoranství povyšuje na všeobecnou neznalost. Paní Procházková bude muset slevit ze svého životního stylu, ale tím si ještě nezasluhuje anonymní plivance bulvárních diskuzí.

(24. 05. 2020 14:37)

Ewwa: Paní Procházková hrála sem tam, takové nepříjemné a arogantní role. Ona vlastně hrála sebe, Nemám jí ráda, je nesoudná, proč se ve svém věku vystavuje s takovým dekoltem, to předvádí kosti nebo si myslí, že je vkusná? Platit 60 000,-Kč za bydlení, kde na to bere, u nás je to pro 4 lidi na všechno celý měsíc! Na co si to ta dáma hraje? Trochu pokory, paní Procházková, ta vám ale chyběla vždy!

(25. 05. 2020 09:17)

pepen:Je jí přes 90 let..nač potřebuje takový byt za 60 tisíc měsíčně!!!Ten mozeček už jí nefunguje...to jí nestačí bydlení za 10 tis.jako spoustu starších lidí !!Chce si hrát na celebritu..tak ať si přivydělává ještě jinak už ji nic nehrozí !!!

(23. 05. 2020 23:15)

JanJanJan:Nejdřív čti, než flusneš jed na milou stařenku, ty duševní socko..

(24. 05. 2020 00:06)

Ewwa:Milá, a od kdy?

(25. 05. 2020 09:18)

chachacha:"pepen:Je jí přes 90 let..nač potřebuje takový byt za 60 tisíc měsíčně!!!Ten mozeček už jí nefunguje" ====­======­======­======­======­====To­bě nefunguje mozeček. Co to meleš, ty dementíku? Ten byt ji stojí 18 tisíc. Jen prozrazuješ co jsi .......

(24. 05. 2020 04:12)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy