7. srpen 2020
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav
DISKUSE K ČLÁNKU

Greinfild:Normální lidi na debilní zákazy a nařízení pár ***.ů z vlady mr.dá..jaky 2m rozestupy??Nas.rat ču.ráci zkur.A fuck zavíračka restaurací..mr.dám tyhle pí.čoviny hezky zacvakají ovce co tyhle ku.rwy zvolili

(11. 04. 2020 14:11)

pooresh:Sudruzi,pred tydnem vratilo Holandsko nekolik cinskych zasilek "zdravotnickych" potreb,jako nekva­litni,­neucin­ne. Predpokladam,ze obratem tento srot privitali cesti predstavitele,jako rychlou,i kdyz ne levnou pomoc od cinskych bratru! Smejd,jako smejd.

(11. 04. 2020 13:13)

bjuno:Dokud nebudou co nejtvrdší postihy, obrovské pokuty, zrušení podvodných firem zabavení majetku, tak to bude pořád dokola!

(11. 04. 2020 11:46)

frantacizek:máme jednou tak zpřísněné zákony díky stavu nouze, takže na 10-12 let. Hamánek by se měl soustředit na tohle, ne na to, jestli dodržujeme rozestupy v obchodech a nosíme roušky. V obchodech jsou 100m fronty, bez přehánění..V Německu se nenosí roušky doteď, křivku zploštili jako my. Co dodat..

(11. 04. 2020 11:46)

frantacizek:díky vládním nařízením, že se musí jet na ob jednu pokladnu kvůli rozestupům lidí. Máme snad roušky.. v německu není ani to. Už přestaňte prosím Vás s torturou vlastních obyvatel, problém stejně neřešíte, jen oddalujete řešení, které bude stejně zamoření.. jediné možné odpočátku.

(11. 04. 2020 11:47)

frantacizek:jsme obětí naprostých hlupáku ve vládě - Andrej, Hamánek, bohužel nyní se to projevuje nejvíce

(11. 04. 2020 11:49)

frantacizek:v té min. 100m frontě na celou délku obchodu Billa totiž nikdo ten 2m rozestup nedodržuje, protože to není ani možné, stejně jako ty rozestupy metr čtvereční ve třídách Andrejovy. To bychom se totiž do toho obchodu nevešli, vy koumáci.

(11. 04. 2020 12:00)

frantacizek:další věcí je, že zničíte ty pouhé 2 pokladní, na tu pokladnu už ani žádná nechce, mi dnes holky říkaly. stálá přehlídka intelektu politiků..

(11. 04. 2020 12:11)

ov21:možná dík tomu maj nemci 100.000 nakažených , jinak souhlas

(11. 04. 2020 21:09)

gurke:My pijeme vlastní

ranní moč. A je zdarma.

(11. 04. 2020 09:42)

Milan Šmid:ČT JE JEŠTĚ HORŠÍ NE ??V posledních týdnech média informovala o rozpuštění maďarského parlamentu nebo o převzetí některých maďarských podniků armádou. Někteří tento vývoj označovali slovem „koronadiktatura“. Realita je ale jiná, říká v Maďarsku žijící historik a hungarolog Robert Pejša. „Když to srovnám s tím, když hovořím s českými nebo slovenskými přáteli, tak ten režim tady v Maďarsku je podobný režimu v Česku, na Slovensku nebo v Polsku. Nemyslím, že by tu byla nějaká striktnější opatření,“ popisuje situaci.
Pejša, který je historikem a hungarologem, v Maďarsku žije s rodinou a dokáže nabídnout potřebný pohled zevnitř, který se až překvapivě liší od toho, co můžeme číst a slyšet v řadě tuzemských médiích. „Mluví se o koronadiktatuře... S ničím takovým jsem se nesetkal,“ říká Pejša a dodává, že tolik kritizovaná přítomnost policie a armády je v podobných mimořádných situacích běžná. „Přítomnost armády a policie tu je, to ano. Ale nechodím po ulici, kde by mi vojáci se samopaly říkali, co mám dělat,“ popisuje maďarskou realitu.
Jakmile bude v problémech velký průmysl, ekonomika se rychle sesype, varuje KuruczJakmile bude v problémech velký průmysl, ekonomika se rychle sesype, varuje Kurucz
To, jak česká a slovenská média o Maďarsku informují, považuje Pejša za rok od roku horší, ale nepřekvapivé: „Česká média nemají zpravodaje, kteří by byli nejen jazyka znalí, ale i by znali z vlastní zkušenosti onen stát skrz naskrz, jeho historii, kulturu a další aspekty. A to je alfa a omega problému. Čeští novináři neumí maďarsky, čest výjimkám, ale i u těch je ta perspektiva vidění Maďarska je jiná.“
Pejša upozorňuje na další aspekt informování o Maďarsku, kterým je rozdílnost metropole a venkova, jakou v určité míře známe i z Česka. „Když český nebo slovenský novinář jede do Maďarska, tak jede do Budapešti. Budapešť je fenomén a vždy byla, odedávna je spor centra a venkova. To, co se děje mimo Budapešť, tedy ve většině Maďarska, o tom se nic nedozví,“ říká Pejša.
Za da

(11. 04. 2020 09:30)

pelagie:Taky se mi několikrát stalo, že volali ohledně energie, že to budu mít levnější a další bla,bla, další kripl, zda-li nechci vyměnit u dveří bezpečnostní zámek a to už na mě bylo moc, hnala jsem ho svinským krokem..ano jsem u dneska v "letech", ale nejsem blbá....

(11. 04. 2020 09:27)

Greinfild:Vládní program Antivirus umožňuje zaměstnavatelům, kteří poslali své pracovníky kvůli koronaviru na takzvané překážky a vyplácejí jim náhradu mzdy, získat přes Úřad práce dva druhy příspěvků.

Pokud museli kvůli vládním krizovým opatřením nebo karanténě zavřít nebo omezit provoz, mohou dostat příspěvek 80 procent z vyplacené náhrady mzdy včetně odvodů.

Pokud se firma dostala do problémů například kvůli nedostatku surovin nebo ji postihl pokles poptávky, má nárok na 60 procent z vyplacené náhrady.

V obou případech je stanovená ještě horní mez. U vyššího příspěvku může firma dostat na zaměstnance nejvýše 39 tisíc korun, u šedesátiprocentního je maximum 29 tisíc

(11. 04. 2020 09:03)

ov21:kolikrát u eshopu nejde dohledat ani kontaktni informace, max je tam email... kdo u nekoho takoveho nakoupi at se pak nedivi. To nelze osetrit zakonem aby tam prodejce musel uvest komplet udaje vcetne ičo atp ??? dobry je v tomto i treba google street wiev pokud tam nahodou uvedena adresa je, clovek lehce zjisti, ze na te adrese je treba rozpadla stodola

(11. 04. 2020 08:40)

stekavka:A už by ty s v i n ě z basy nevylezli

(11. 04. 2020 07:11)

dietr:Co takhle napsat konkrétně, o jaké eshopy jde, nebo podvod už není tr.činem?

(11. 04. 2020 06:53)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy