12. srpen 2020
Svátek slaví Klára, zítra Alena
DISKUSE K ČLÁNKU


Marcela Sliacka:To je jasný zjistili že na to lék není,že je to prostě jed na který si tělo udělá obrané látky,ale pouze silná osoba. Tudíž každý kdo má slabou imunitu ať už dítě či dospělý člověk zemřou.Účel hry zůstanou jen silní jedinci kteří přežijou.

(25. 03. 2020 11:39)

fandasever:MuDr Pirk byl a je uznávanou kapacitou v oblasti srdečních onemocnění, o tom není pochyb, jenže jeho věk se už přiblížil ke stavu, kdy mu začíná být jasno, že jako špičkový operatér končí a tak pomýšlí na kariéru politika, protože se chtěl zalíbit určité skupině lidí, tak vypustil to co od něj ta skupina očekávala, tedy kritiku vlády a Babiše, MuDr Pirk tedy nezklamal, za totáče vlezl do KSČ aby mohl dělat kariéru, dnes je ochoten pro svou budoucí kariéru vlézt kamkoliv, no a k jeho skvělé kariéře kardiochirurga, na tu se dostal díky rudé knížce, otázkou jestli by někdo jiný, ale bez rudé knížky, nebyl lepší než on

(22. 03. 2020 14:42)

ellaella:Pirk je havloid. Vždy bude tvrdit opak toho, co dělá naše vláda a to i za cenu, že se znemožní. Nepochopitelné.

(21. 03. 2020 23:18)

mislivec:Já mislim že je nejvišší čas mislet na znovuotevření stravovacích zařízení. Pokud se budou moci občané dobře najíst, ne jen u okének v mrazu, zvíší se tim i imunita a to povede k definitivnímu vítězství nad koruňákem.

(21. 03. 2020 21:53)

zelvik22:Naše vláda to udělala dobře. Jde o to aby nikdo neumíral, nějaká promořenost za cenu lidskách životů je blbost. Druhé vlny bych se nebála, mezitím se snad nějaká vakcína už najde. Teď je to to ustát tuhle první vlnu.

(21. 03. 2020 20:08)

Asmo Deus: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(21. 03. 2020 19:57)

Kladivonablba:Když chtějí chřipečkáři imunitu,měli si zajet do Itálie.Tam dnes zemřelo 793 lidí.
Kdyby koronavirus napadal mozek ,tak jsou imunní.Kde nic není,ani virus nebere

(21. 03. 2020 19:26)

andrezeman:Tak se zase uklidníme. Pochybuju, že zde píší lékaři, kteří by mohli přinést něco erudovaného. Pan Pirk je kapacitou, uznávaným profíkem. Že něco řekl, protože měl nějaké informace jako my všichni? Stále platí, že nakažených je necelých 250 000, mexická chřipka před 11 lety usmrtila 200 000 lidí a ani to nebyla pandemie.

(21. 03. 2020 19:16)

frantacizek: přesně, to říkal i kolega.. Ale postačí už čísla z chřipkových epidemií z jednotlivých let. Přesto neizolujeme rizikovky a nepadl zákaz vycházení pro ně, naopak jim vybíráme, kdy mají vyjít z domu, nepadl zákaz styku s příbuznými, zkrátka nic. Ale honíme čísla co nejméně nakažených. Přitom to nic neřeší, pokud se to má vracet..

(21. 03. 2020 19:19)

frantacizek:navíc já si myslel to samé, co kolega Pirk. V podstatě v té variantě setrváváme s kolegy tady u nás. We will see, jak se říká. čas ukáže, jak to bude s Británií a švýcarskem a kolikrát si tím projdeme my, kolik nás to bude stát v číslech, která mohly jít právě do toho zdravotnictví, zatímco Británie i švýcarsko už to budou mít s velkou pravděpodobností za sebou - nedobrovolně i Italie a Španělsko a myslím si, že i Německo, kde si to ale řídí spolkové vlády, kterým Angela dala volnou ruku jako propagátorka tady tohoto přístupu. Byl bych velmi opatrný v jeho odsuzování, dokud se to po letech vše nesečte, ve všech ukaza­telíc­h..e­kono­mika, mortalita..

(21. 03. 2020 19:25)

frantacizek:navíc pokud nás to podruhé, potřetí zaskočí, ta mortalita tady může být úplně jiná, nyní jsme na to byli připraveni. Jen v Číně to bylo tisíce mrtvých, jak je to překvapilo. takže odsuzovat cestu zamoření je minimálně do budoucna odvážné..

(21. 03. 2020 19:30)

Julie1:Nevím jestli dotyčná autorka poplašné správy nečerpala své informace na stránkách Ministerstva Zdravotnictví.
http­s://ko­rona­vir.cz­/zpris­neni-karanteny-pro-obcany-cr-je-velmi-realne-a-hranice-pro-tento-krok-je-velmi-blizko--clanek-3236

(21. 03. 2020 19:11)

frantacizek:to jsou úplní blázni. Ten emeritní profesor tady rozhlašoval, že ten vir mutuje, to by ho museli popotahovat taky, to vyšlo normálně v médiích. Ta naše vláda nemá absolutně rozum, jak se ukazuje...

(21. 03. 2020 19:12)

frantacizek:konečně článek věci. Je dobře, že se v Evropě praktikují oba přístupy, uvidíme, který byl ten správnější. Píši správnější, protože obě cesty mají svá slabá místa. To, kterým si projdeme my s Babišem je jednak návrat epidemie, což je téměř jisté, jak uvádíte v článku a můžeme být dokonce epicentrem v budoucnu díky malému počtu nakažených ,tzn. to naši ekonomiku zasáhne hned 2x, v tom vidím tu horší variantu já.
Na straně druhé, nemám vůbec potuchu, co může zvládnout naše zdravotnictví v případě oněch 50% nakažených, jak si myslíme s kolegy, že by taky pro tu kolektivní imunitu mohlo stačit. Ale vzhledem k tomu, jak tady /ne/chráníme ty rizikové skupiny, pouštíme je do obchodů a obecně ven jen v rouškách, tak si myslím, že se dala risknout i ta ofenzivnější varianta se zamořením. Každopádně úplně nechápu vychloubání se pana Hamáčka, Babiše, že máme nízké nárůsty, pořád si myslím, že je lepší si ten vir prodělat a kdo už tak učinil, je každopádně ve výhodě, i vzhledem k možné nákaze rizikových skupin ze svého okolí (rodiny) v budoucnu, kdy to může přijít nečekaně. Nyní je to řízené, jsme na to připraveni. V tom vidím taky sílu té varianty promoření. Asi by se měla volit cesta mezi a snažit se opravdu striktně oddělit rizikovky od veřejného života, udělit jim zákaz vycházení, styku s příbuznými, poslat děti do škol s tím, že tohle bude ta klíčová skupina stran naběru té imunity + budoucnost musíme vzdělávat, je to po všech stránkách nejlepší varianta, prodělají si to, snáší ten vir nejlépe. U mladých se taky méně dá předpokládat výskyt nějakých skrytých anamnéz (nemocí), než už střední věkové populace v produktivním věku.

(21. 03. 2020 19:07)

frantacizek:děti si to taky přenášejí nejrychleji. Podle mě zlatá střední cesta..Navíc se dokončí v klidu školní rok, čemuž žádná finanční intervence vlády nepodléhá jako u pracujících, kde se to dá sanovat. Tady jakmile nám půl roku ztratí mladí, tak to je na opakování ročníku pro všechny. Už měsíc se těžko nahrazuje, natož 5.

(21. 03. 2020 19:10)

frantacizek:i z tohoto důvodu volíme už příští týden v improvizovaných podmínkách (do školy nesmíme samozřejmě) s dětma výuku, pokud nám Babiš neudělí další týden celonárodní karantény. Děcka by si to měla předat a prodělat zkrátka. Nepomůže to ničemu, stejně je to v budoucnu s tímto čínským virem čeká..

(21. 03. 2020 19:11)

Julie1:Pokud by se mělo vůbec uvažovat o této riskantní variantě, bylo by lepší odložit ji na léto, kdy jsou lidé obecně mnohem odolnější a dá se předpokládat mírnější průběhy onemocnění. Víc se větrá a pobývá venku. Varianta postupné nákazy stejně probíhá. Lékaři a pacienti v Italii prožívají očistec na zemi a zoufale prosí lidi budte doma.

(21. 03. 2020 19:27)

Julie1:Jsme nadšeni, že nám místo 190 nemocných za den přibylo 90 (to může být opravdu projev nošení roušek, ZA TO LIDI DÍKY), graf za poslední dny naznačuje zmírnění nárůstu nových případů. Zcela zásadní rozdíl proti Slovensku je ten, že oni LIDI V KARANTÉNĚ DRŽÍ BOKEM OSTATNÍ POPULACE, jsou v hotelech 14 dnů a pak jdou po návratu po negativních stěrech domů do domácí karantény. Včera měli 14 nových případů (celkem mají 134 nemocných)1/3 byla z karantény, kdyby je pustili domů nemoc by dostala téměř volné pole působení. To vidím jako největší chybu, hned za ní chyba č. 2 PENDLEŘI.

(21. 03. 2020 18:56)

mislivec:Brexiťáci se zalekli toho že by jim koruňák mohl vymlátit několik generací gerontologicky postiženého vládnoucího rodu a na trůn už se klepe Hari, momentálně kanadský obič. občan co jede na vlastní triko a vydělává na chleba rodině úplně sám. Královna Mégane I. by to pak rozpálila naplno v nějakém softpornografickém seriálku. To je v podstatě horší hrozba než několik týdnů zavřené pubi a gentlemans' clubi. Jinak angláni jsou taky solidní vejpitkové, čili tohle je šeredně poznamená, podobně jako nás Čechy. Mi narozdíl od nich bychom mohli přijít pouze o jednoho pracujícího důchodce z Lán, čili stálo by za úvahu už zase otevřít hospody, za to bych se moc přimlouval.

(21. 03. 2020 18:52)

latecia:Jinak vazte si toho ze jste v Cr mate spickove zdrabotnictvi, nejvetsi spicky mezi doktory vedci z celeho sveta, neremcejte a dekujte jim. To oni maji v rukach budoucnost vas vsech.
Remcanim svet nezmenite, jen svym pristupem k problemu je to vsichni za vsechny, mozna se diky tomu naucite hrdosti byt cechem a drzet jako cesi pri sobe tak jako ostatni narody a ne se jen vzajemne bicovat.
V dobe 900 nakazenych mela vetsina zemi uz 30-50 obeti a to jsou zapadni vyspele staty. Cesti lekari zatim zachranili vsechny.

(21. 03. 2020 18:27)

latecia:Uz zase chripeckari co jsou schopni ve svem malem mozecku srovnavat Corovir s chripkou? To vam nestaci cisla v Italii, aka 600-700 mrtvych kazdy den? Za posl.mesic v Italii prez 4000 mrtvych. Normalni chripka zabiji v Italii 12 tisic rocne vili je to 4x vyssi cislo, a do toho se nepocita umrti lidi na ktere nebylo misyo na osetreni pze se rozhoduje mezi infarktem, vaznyma operacema a coronavirem co potrebuje umele dychani.Takze doky coronaviru jsou nasledky celkove 10-15x horsi nez chripka- poslechnete si spickove vedce na prednich universitach USA.

A mazejte si pro rukavice bo vas poleju ledovou vodou z balkonu aby se vam rosvitilo. Vy frajeri bez empatie.

(21. 03. 2020 18:20)

mislivec:Nechápu k čemu by mi byli rukavice kdybyste mně polila ledovou vodou z balkónu? To spíš takoví ten rybářský klobouk nebo rovnou pláštěnka? Rukavky by byli na ho v no.

(21. 03. 2020 18:55)

andrezeman:latecia: Mexická chřipka před 11 lety zabila cca 200 000 lidí. V podstatě stejný počet jsou zatím nakažení na celém světě. Ano, bude se to ještě měnit. Ano, je smutný ten masakr, kdy v Itálii umírá hodně lidí. Ale i před těmi 11 lety tu chřipku ani nenazývali pandemií, protože s porovnáním s jinými pandemiemi, kdy lidé umírali po milionech, toto bylo zanedbatelné číslo. Stále je větší panika, než že by v reálu bylo něco extrémně velkého. Záleží na disciplinovanosti lidí.

(21. 03. 2020 19:06)

zdenek43:Umělá panika kolem koronaviru, avšak 55 úmrtí v ČR na běžnou "chřipku" v letošní sezóně nikoho nezajímá !!!!! a to jsou stara data ..... DATA K 6.BREZNU 2020 ...........PISE SE 21.BREZEN A ZADNA - Z A D N A - aktualni data !!!!!!!!!


+ + + 11. 3. 2020 - Kvůli chřipce prošlo JIP od listopadu 2019 do 6. března 2020 v ČR podle dat SZÚ 267 lidí a 55 z nich zemřelo. + + +

Letošní sezónní chřipka v ČR

Možná ale že zajímavější informací budou údaje o letošní normální sezónní chřipce v ČR v porovnání s údajnou epi/pandemií "koronaviru". Hledal jsem, až jsem našel.

Státní zdravotní ústav v Praze vydává každý týden informaci o průběhu chřipkové sezóny v ČR 2019-2020, viz http­://www­.szu­.cz/te­ma/pre­vence/­chrip­kova-sezona-2019-2020

Poslední zpráva NRL (Národní referenční laboratoře) je tam z 9. týdne, datovaná 2. března 2020, viz odkaz níže:
http­://www­.szu­.cz/u­pload­s/do­cumen­ts/CeM­/ARO_­ARI/­2019_2­020/zp­ravy_­2019_2­020/Zp­rava_­NRL_09­tyden­_2020­.pdf


Takže dosavadní bilance chřipkové sezóny 2019/2020 v ČR je dle zprávy z 2. března 2020 tato (velmi stručně):
Nemocnost na ARI (akutní respirační infekce) včetně chřipky byla v ČR v 9. týdnu roku 1323 nemocných na 100 000 obyvatel. (Hranice epidemie je 1700 na 100 000 obyvatel.)
od začátku sezóny bylo hlášeno 250 klinicky závažných případů chřipkové infekce, vyžadujících hospitalizaci,
kterým podlehlo 50 lidí.

Dosavadní bilance koronavirové sezóny 2019/2020 v ČR:

6. března 2020: Česko má 15 nakažených, hospitalizace 0, podlehlo 0.


Přesto intenzívní mediální masáž působí slušnou paniku...

Viz dokument SZÚ níže(screenshot):


Letošní sezónní chřipka v USA

A mohl bych psát o sezónní chřipce 2019 - 2020 v USA, kde je v tuto chvíli asi 15 000 000 nemocných (na asi 330 000 000 obyvatel).
Od začátku sezóny zemřelo v USA 16 000 lidí,
280 000 lidí bylo hospitalizováno.
Každoročně tam zemře na sezónní chřipku 22 000 - 77 000 lidí.

(21. 03. 2020 16:53)

Kladivonablba:Po celém světě se zavírají hranice,vyhlašují se karantény,ale brouk Pytlík 43 to vyřešil.To je na Nobelovku

(21. 03. 2020 18:48)

Julie1:ˇKdyby hloupost nadnášela, létal by jste jako holubička.

(21. 03. 2020 19:30)

zdenek43:ONLINE: Česko hlásí 925 nakažených .... pocet obyvatel 10,6 milionu

ANGLIE - 4.014 - POCET OBYVATEL 67 MILIONU ..... 6,7 KRAT VIC NEZ Cesko

TAKZE V CESKU BY BYLO NAKAZENYCH 61.975 OBYVATEL !!!!!!!! a to v Cesku mate ""STANNE PRAVO ""


jooo a v Nemecku maji 21.652 nakazenych // pocet obavatel 83 milionu obyvatel // jooo a v Rakousku 2.814 nakazenych // 9 milionu obyvatel //

(21. 03. 2020 16:44)

Evka4:Kdybych musela na operaci srdce, tak bych měla obavy, že si nad mým rozkuchaným tělem nezakryje tlamu. To, co kdáká, tak snad ani nemůže myslet vážně. Je to ale sprostý havloid, tak bečí se svým stádem. Že mu není hanba.

(21. 03. 2020 16:44)

pav747:Evka

(21. 03. 2020 18:01)

plysovykozisek:Jistě byli by umuní, ale to by se museli všichni vyléčit.

(21. 03. 2020 16:32)
Zpět na Blesk.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy