27. květen 2020
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
DISKUSE K ČLÁNKU


rdontdisab...@...: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(18. 02. 2020 11:06)

Jan Brandis:Němci poznaj brzy svoji "medicínu" 😂🤣😂

(06. 02. 2020 08:52)

Milan Šmid:EU JE ŽUMPA !§Naftové motory mají, zdá se, v západní Evropě utrum. Automobily, produkující emise, se do měst brzy přestanou pouštět. Je to dobré pro zdraví lidí, ekonomiku?

Nedělejme předčasné závěry o budoucnosti spalovacích motorů. V poslední době se i v českém tisku objevila řada racionálních argumentů, které zpochybňují obrat Evropské unie k elektromobilitě. V době, kdy jsou v Německu uzavírány jaderné a uhelné elektrárny a kontinentu hrozí energetická nouze, nepředstavuje sázka na individuální elektromobilitu racionální krok. Nemluvě o potřebě obrovských investic do infrastruktury, která s elektromobilitou souvisí. Většina evropských států zatížených značnými dluhy a vysokými mandatorními výdaji a trpících dlouhodobou hospodářskou stagnací si je jednoduše nemůže dovolit. Je to příklad typického vítězství ideologických a utopických cílů elit odtržených od reality nad racionalismem a pragmatismem.

Elektromobilita má význam pro hromadnou dopravu ve velkých městech v podobě tramvají či trolejbusů, ale jako základ individuálního automobilismu, který je od doby Henryho Forda a nástupu proslulých německých, francouzských či italských „lidových“ vozů spojován s osobní svobodou a prosperitou, jde o slepou vývojovou větev. Ekonomické a sociální ztráty, které vzniknou do doby, než se pod tlakem finanční nutnosti od této politiky ustoupí, budou obrovské. Hrozí, že jedno velké hospodářské odvětví bude v Evropě nenapravitelně poškozeno.

To samé by rádi i Piráti v Praze. Více odstavných ploch, více vlaků, jenže kapacita je mnohdy zcela naplněna. Kam to všechno povede?

Anketa
Babišova vláda podává žalobu proti Evropské komisi ve věci dotací Agrofertu. Vadí vám to?

Vadí
6%
Nevadí
94%
hlasovalo: 6248 lidí
Navzdory tomu, kdo tyto záměry prosazuje, se domnívám, že dobře vymyšlený systém příměstských vlaků a odstavných parkovacích ploch s dostatečnou kapacitou na okrajích metropole by byl pro velkoměsto, do něhož každý den přijíždí za prací až dvě s

(06. 02. 2020 07:17)

Kazin:Tak ať táhne do ***e nikdo ji nezval.

(04. 02. 2020 16:13)

Milan Šmid:V muslimských státech jako je Německo,Francie,SAE atd. To je přece už od toho soudu normální !!??

(04. 02. 2020 14:48)

goral: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(04. 02. 2020 14:42)

rentierskej: Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse...

(04. 02. 2020 14:37)
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy